Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Tugrik Simgesi Nasıl Yapılır?

700 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu anlatımda klavye özel işaretlerinden biri olan Tugrik işareti veya Tögrög Simgesi nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vereceğiz. ilk önce Tugrik nedir? kısaca bununla ilgili bilgi verelim. 

Tugrik Nedir?

Moğalistan Bankası tarafından basılan ve dağıtılan Moğalistan Para Birimidir. moğal para birimi olarak Tugrik Simgesi nasıl yapılır hemen bununla ilgili anlatıma geçelim. 

Bildiğimiz gibi bazı işaret ve simgeleri klavye üzerinde yapabileceğimiz gibi bazı simgelerin ise bilgisayar klavyesinde kısayolu yoktur. Bunun için klavyede olmayan karakter , semboller için karakter eşlem tablosunu kullanırız.

Win+R tuşlarına birlikte basıyoruz ve Çalıştır penceresini açıyoruz bu pencereye charmap komutunu yazın ve karakter eşlem veya ascii kod tablosuda diye biliriz bu tabloyu açalım.

Karakter Eşlem Tablosunda tugrik simgesi unicode karşılığı U+20AE dir. unicode’a git yerine bu kodu yazdığınızda kolaylıkla tugrik sembolünü rahatlıkla bulabilir ve seç > kopyala yaparak istediğiniz yere kopyala yapıştır yapabilirsiniz. 

Ayrıca tuğrik işaretini yukarıdan kopyala ( ctrl+c ) ve yapıştır ( ctrl+v ) tuşlarını kullanarak istediğiniz excel , word , metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

tugrik işareti nasıl yapılır klavye , tugrik simgesi nasıl yapılır , tugrik sembolü nasıl yapılır , tugrik sing , moğal para birimi , moğalistan para birimi tugrik simgesi , tugrik işareti word , tugrik excel , tugrik para birimi , moğolistan ın para birimi hangisidir , 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın