Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Peseta İşareti Nasıl Yapılır?

543 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda klavyede özel karakterler nasıl yapılır? konusu hakkında Peseta İşareti nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağım. Peseta Para Birimi , İspanya para birimidir. Uluslar arası kısaltışmış ESP harfleri ile belirtilmektedir. 

Peseta Simgesi klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bunu yapabilmek için özel karakter tablosu yani Karakter Eşlem veya diğer adıyla Ascii Kod Tablosu ile yapılmaktadır. Windows 10, Windows 7 veya diğer işletim sistemlerinde uygulama metodu aynıdır.

win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini çalıştıralım. çalıştır penceresine charmap komutu yazarak karakter eşlem tablosunu açabiliriz. 

Peseta Sembolü‘nü karakter eşlem tablosundaki unicode U+20A7 dir. Unicode’a git yazan yere bu kodu yazdığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan Seç ve Kopyala yaparak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında yukarıda Peseta İşaretini kopyala yapıştır yaparak istediğiniz Excel , Word , Metin Belgesine yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

peseta işareti nasıl yapılır klavyede , peseta simgesi nasıl yapılır , peseta sembolü nasıl yapılır , peseta sing , peseta para birimi , peseta işareti nasıl , peseta nasıl yapılır , peseta parası kopya yapıştır , peseta işareti excel , peseta unicode

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın