Sponsorlu Bağlantılar

aygıt yöneticisi nasıl açılır?

20.797 views
Sponsorlu Bağlantılar

Aygıt Yöneticisi nereden ve nasıl açılır ? konusu öncesi aygıt yöneticisi nedir? konusu hakkında daha öncesi değinmiştim. Bu konumuzda bilgisayarda oluşan hatalar , yeni bir donanım eklemek veya donanım , sürücü yüklemeleri gibi konularda aygıt yöneticisine ihtiyaç duyulmuştur.

Bilgisayar siteleri , forum , bloglar’da aygıt yöneticisi üzerinden gerçekleştirecek işlemler için aygıt yöneticisi üzerinden yapılması gerektiği söylenmektedir. Peki bu aygıt yöneticisi nasıl açılır? veya aygıt yönetici nerede ? bunu nasıl bileceğiz?

Bende bu basit ama yeni başlayan arkadaşlar için aygıt yönetici diğer adı ile device manager nereden açılıyor bununla ilgili bir kaç yöntem ile sizlere açıklama ihtiyacı duydum.

aygıt yöneticisi

aygıt yöneticisi nasıl girilir

sürücü , donanım , aygıtların bir birleri ile iletişimin sağlandığı ve buralardan müdahale edilebilen bir yönetim paneldir. Aygıt yöneticisini açmak için aşağıdaki farklı yöntemler ile girebilirsiniz.!

1- Başlat > Denetim Masası > Donatım ve Ses > Aygıt Yöneticisi adımlarını izleyerek aygıt yöneticisi girmek süreti ile ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

2- Win+R tuşlarını birlikte bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır. Buraya yazacağınız komut ile kısayoldan aygıt yöneticisini açabilirsiniz. devmgmt.msc komutunu yazmanız yeterli olacaktır. Aygıt yöneticisi çalıştır kodu olarak bilinmektedir.

3- Diğer bir yöntem ise Win+Pause(break) tuşlarını açtığınızda Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem üzerinden aygıt yöneticisini açabilirsiniz.

Yukarıda üç farklı yol ile aygıt yöneticisi açabilir aygıt , donanım ve sürücü ayarlarını yapabilirsiniz. Bunlardan en pratik olanını seçmeniz yeterlidir.

Arama Tags & Etiket ;

aygıt yöneticisi nasıl girilir , aygıt yöneticisi nasıl açılır , aygıt yöneticisi windows 10 , aygıt yöneticisi windows 7 , aygıt yöneticisi windows 8 , device manager open , device manager nasıl , aygıt yöneticisi kısayolu , aygıt yöneticisi açma kodu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

aygıt yöneticisi nasıl açılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın