Sponsorlu Bağlantılar

App uygulama yanıt vermiyor hatası çözümü

874 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda akıllı cihazlarda { telefon, tablet } kullanılan app uygulamaların cevap vermemesi veya diğer adıyla yanıt vermiyor hatası ile ilgili olarak sorunları bu yazımızda çözmeye çalışacağız.

Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar arasında telefonlar ve bunlar için geliştirilen yazılımlar yani uygulamalardır. Cihazlara yüklenen uygulamalar açılamıyor olması sorunların başka bir boyutudur. Bu nedenle “uygulama yanıt vermiyor” sorunu için aşağıda vereceğimiz çözüm önerileri ile sorunun çözümünü sağlamaya çalışacağız.

UYGULAMA YANIT VERMİYOR ANDROİD

Sizler için aşağıda vereceğimiz çözüm önerileri ile hatayı çözümlemeye çalışacağım. Aşağıda adımları uygulamaya hemen başlayalım.

  • Uygulamayı kapatalım
  • Tekrar yeniden uygulamayı açmayı deneyin
  • Tekrar aynı sorun devam ediyorsa “cihazı yeniden başlatın
  • Cihazı yeniden başlattıktan sonra uygulamanın açılıp açılmadığını kontrol ediniz.
  • Eğer hala sorun devam ediyorsa

  • Cihazın versiyon, sürümünü kontrol edin eski bir sürüm kullanıyorsanız cihazı güncelleyin.
  • Sürümü güncelledikten sonra açılmayan uygulamanın “versiyonu güncel mi” bunu kontrol ediniz. Güncel değilse sürümü güncelleyin.
  • Yukarıda adımlardan sonra uygulama açılıyor mu tekrar kontrol ediniz.
  • Android cihazlarda Uygulamalar ve Bildirimler > Tüm Uygulamaları Göster > Uygulamalar Bilgileri > Durdurmaya zorla ve “Önbelleği Temizle” adımlarını yerine getirin.
  • Son çare uygulamayı kaldırın ve yeniden kurulum yapınız. Bunda daha önce girdiğiniz kayıtlar, bilgilerin silineceğini unutmayın.

Yukarıda adımları yerine getirdiğinizde hala “uygulama yanıt vermiyor” hatası alıyorsanız uygulama için “geri bildirim” ile geliştiriciler ile irtibata geçiniz muhtemelen yazılımla alakalı olarak sorun yaşanabilmektedir.

Tavsiye Yazı; Sonsuzluk işareti

Bu konumuzda “android uygulama yanıt vermiyor hatası çözümü” konusunda 2019 ve 2020 yıllarında sıklıkla yaşanan sorunlardan biri için çözüm önerileri vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm konularda yaşanan problemleriniz için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan sorularınızı bize ileterek paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın