İpUçları

Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır

Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır

Sozlukluk işareti nedir , sonsuzluk işareti nasıl yaparız bunun hakkında biraz bilgi vereyim dedim . Matematik’de kullanılan ifadelerin sonsuzluluğunu , ebediyenliğini ifade eden simgedir. yan yatmış sekiz veya lemniskat eğrisi gibi bir çok ifade ile de kullanılır bunun yanında ;

sonsuzluk işareti

Burada ifade edilen doğumu ile ölümü arasındaki yaşamından sonrada sonsuza kadar unutulmayacağı anlamı verilmiştir. Şimdi Klavyemizde Alt Tuşunu kullanarak Sonsuzluk işaretini ∞ nasıl veririz .

Alt Tuşu + 8734 tuşlarına basarak   Sonsuzluk işaretini yapabiliriz. Bunun yanında Karakter Eşlemini kullanarak da yapabiliriz. Alt + 8734 tuşlarını kullandığımızda bazen ∞ işareti yerine ▲ işareti de çıkmaktadır. Bunun için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem üzerine geliyoruz ve oradan aradığınız diğer karakterleri de bulabilirsiniz. Karakter Eşlemi ile ebediyet işaretini kolaylıkla istediğiniz yere kopyalama yaparak kullanabilirsiniz. Detaylı Anlatım video’da.

Video Anlatım ;

Tags – Etiketler ;
∞ işareti nasıl yapılır , Sonsuzluk işareti nasıl yapılır , ebediyen işareti , sonsuzluk işareti kopyala ,  ∞ işareti , Alt + 8734 , yatık sekiz nasıl yapılır, U+221E infinity , charmap , karakter eşlemi ile sonsuzluk işareti, vektörel sonsuzluk , ebediye işareti, ebediyet, Atatürk Sonsuzluk, KOD: 2021-2022-2023-2024-2025 

YORUMLAR (44)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

 1. abdullah diyorki:

  sonsuzluk işareti daha çok ülkemizde Mustafa Kemal Atatürk ile özdeşleşmiştir. Bilgisayarda sonsuzluk işareti yapmak için klavye kısayol tuşlarına ihtiyaç vardır. Sonsuzluk işareti yapmak için Alt+8734 veya Alt+236 kombinasyonu ile mümkündür. ios telefonlarda sonsuzluk işareti yapmak için sonsuzluk işareti..

  • Adem ÖCÜT diyorki:

   Merhaba kardeşim backlink satışı olmadığı iin onaylayamıyoruz fakat bu konuda yazınız için reklam konusu üzerinden bizimle iletişime geçerek reklam olarak tanıtım yazısı alabiliriz.

 2. takıcı diyorki:

  merhaba ben gümüş işleriyle uğraşıyorum bunu hediyelik eşya, takı şeklinde kullanıyoruz istanbul da hizmet vermekteyiz kargo mevcut isterseniz kapıda ödemeli olarak sonsuzluğu temsil eden bu takıyı yollayabiliriz.

 3. sonsuzluk vektörel diyorki:

  sonsuzluk işareti mac de option + 5 tuşlarına bastığınız da yatık sekiz olarak görünmektedir.

 4. bilgi diyorki:

  mac bilgisayarda, android cihazlarda, iphone’da sonsuzluk işareti nasıl yapılır? bunu anlatabilir misin?

 5. faruk kertim diyorki:

  alt tuşu ile rakamları kullanarak yapabileceğimiz 257 karakter vardır.
  8734 sayısını tuşlarsak 257 karakteri 33.984435798 kez tamamlar son seferde 30. karakter olan üçgende kalır.
  buda sonsuzluk deil üçgen sembölü yapmamızı sağlar…

 6. Hosting diyorki:

  Windows 10 kullanıyorum ve laptop kullanıyorum. Bazı sitelerde alt tusu ile ?kar denmis ama bende numlock b l m yok bu sebepten o neri ise yaramıyor.Klavyede Numlock yoksa sonsuzluk simgesi nasıl çıkar benim sorunum.

  • Adem ÖCÜT diyorki:

   ascii kodlardan yapabilirsiniz. Başlat > tüm programlar > donatılar > sistem araçlarından > karakter eşlemi üzerinden

 7. Meric diyorki:

  konuda biraz anlatim yanlisligi var. ASCII karakterler 256 tanedir. 0 ile 255 arasi. Yani siz Alt + 256 yaptiginizda aslinda Alt + 0 yapmis olursunuz. Yani 8734 aslinda 30 ‘un karsilidir. Bu karakterde yukari ok, sonsuz degil.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL