Sponsorlu Bağlantılar

aow_drv_x64_ev.sys mavi ekran hatası çözümü

1.222 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda mavi ekran diğer adıyla blue screen hatalarından biri olan aow_drv_x64_ev.sys sorunu çözümü hakkında nasıl çözülür, neler yapılabilir bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda karşılaşabileceğiniz sorunların en başında mavi ekran hataları gelmektedir. Bu sorunların nedenleri arasında bozuk, arızalı donanım parçaları, uyumsuz çakışan güncellemeler nedeniyle oluşan mavi ekran hatalarıdır.

Bu mavi ekran hatalarının biride aow_drv_x64_ev.sys hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizim bu yazımızda kesin çözüm olarak değil de sorun giderme için yapılan yöntemleri bu konumuzda vermeye çalışacağız. Neden kesin çözüm değil? Bu hataları tetikleyen arka planda oluşan farklı sorunlar, virüsler veya farklı nedenle bu problemi yaşatabilmektedir. Bunun için aow_drv_x64_ev.sys problemi giderme için sıklıkla kullanılan yöntemleri vermeye çalışacağız.

AOW_DRV_X64_EV.SYS BLUE SCREEN

Durum kodu system service exception olarak karşınıza farklı bir uyarı mesajı olarak da çıkmaktadır. Şimdi bununla ilgili olarak neler yapılabilir. Bu hata genelde Tencent Gaming Buddy oyununu açmaya çalıştığınızda karşınıza çıkmaktadır.

Bilgisayarınızda bozuk bir dosya olup olmadığını kontrol etmek adına sfc / scannow komutu kullanarak bilgisayarınızda bozuk dosya olup olmadığını kontrol edin.

Sistem dosyalarında bozuk dosyaları yukarıda komut ile kontrol ettikten sonra birde aşağıda vereceğimiz adımlar kayıt defterini düzenlemek suretiyle sorun gidermeyi deneyelim.

Windows + R tuşlarına birlikte basarak “çalıştır penceresi” açılacak bu pencereye “regedit.exe” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\DeviceGuard\Scenarios adımlarından giderek sağdaki değeri 0 olarak ayarlayın.

NOT: burada yapacağınız değişiklikler bilgisayarınıza zarar verebileceği gibi bu değeri değiştirmeden bu değerin üzerine gelerek dışa aktar yaparak yedekleyin.

Tencent Gaming Buddy sürücüleri yeniden güncelleyiniz. Kullandığınız işletim sistemi Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemine göre bunun sürücülerini tekrar güncel olarak yükleyin.

Çoğu kullanıcı aow_drv_x64_ev.sys silme konusunda sorun bildirmektedir. Aslında virüs programları bunu virüs olarak algılamamaktadır. Bu tamamen yazılım güncellemeleri ile yaşanan sorunsaldır.

Windows güncellemelerini tekrar yapılandırın, güncellemeleri yeniden yapınız. Sistemde eski kullanılmayan güncellemeleri kaldırın bunun için eski driverleri kaldırma yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilgisayarımızı Ccleaner Programı ile kayıt defteri girdilerinde kullanılmayan öğeleri kaldırmak için kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Oyunla ilgili emulate kullanılıyorsa bu emulate güncellemesi yaparak tekrar deneyiniz. Yukarıda anlatılanlar aow_drv_x64_ev.sys sorunu çözümü ile ilgili olarak verilmiştir. Son olarak birde ram arızalı mı kontrol ediniz.

Ram bellekte hatalı ram varsa bunların yapması da bir olasılık durumudur. Bu konumuzda aow_drv_x64_ev.sys sorunsalı mavi ekran hatası çözümü konusunda 2020 yılında yaşanan sorunları çözmek için bu makalemizi sizler için hazırladık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın