Sponsorlu Bağlantılar

tbl dosyası açma

49 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda .tbl dosya açmak için hangi programlar kullanılır, hangi yazılımlara ihtiyaç duyulur konusunda bilgi vereceğiz.

Konumuz olan tbl uzantılı dosyalar nasıl açılır hakkın bilgi vermeden önce yeni başlayan kullanıcılar için TBL dosyası nedir bununla ilgili bir ön bilgi aktararak ardından konumuzla ilgili gerekli bilgimizi vereceğiz.

TBL UZANTILI DOSYA NEDİR?

Table dosyasının kısaltılmış halidir. Bu tür dosyalar elektronik tablolar içermektedir. Adobe Table gibi dosyalara örnek verilebilmektedir. Elektronik tablolar küçük kümeler halinde oluşmaktadır. Bu oluşturulan dosya uzantıları tbl uzantılı dosyalardır.

Bizim bahsi geçen bu dosyalar nasıl açılır, bununla ilgili olarak merak edilen sorularımıza gelecek olursak;

TBL UZANTILI DOSYALARI AÇMAK

Elektronik tablo uzantılı dosya olan tbl dosyasını açmak için kullanılacak programlar Microsoft Excel için çalışma sayfasını aç > Gözat > Aç kutusunu genişletiyoruz ve tüm dosyalar seçeneği seçiyoruz. Buradan Tbl dosyasını seçtiğinizde bu elektronik dosyayı açabilirsiniz.

TBL dosyayı açmak için bu dosya ile birlikte aç ile seçtiğinizde size bu birlikte aç ile alternatif önerilen programlar gelecektir. Buradan seçtiğiniz dosyayı açmak için buradan program tercih edebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Fakat seçeceğiniz program tbl dosyasını açmak için kullanılamıyorsa o zaman tbl dosyasını oluşturulan program ile açmak gerekebilir. Yani bir Autodesk Civil 3D veya buna benzer kullanılan diğer programlar gibi örnekleme yapabiliriz.

Bu konumuzda TBL uzantılı dosyaları açmak için kullanılan programlar hakkında bilgi verdik konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın