Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar kelime seçimi nasıl olmalıdır

64 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda seo çalışmalarında anahtar kelime seçimi konusunda bilgilendirme yapmaya çalışmıştık. Benim tercihim genelde insanların aramalarda kullandığı kelimelerdir. Mesela bir örnek verecek olursak doğaçlama olarak bir şeyi nasıl aradığını hangi kelimeler kullandığını karşımdaki kişiye sorarak onun ağzından çıkan kelimeler benim için önemlidir.

Bununla birlikte anahtar kelimelerde insanlara soruyoruz buna alternatif olarak Google anahtar kelime planlayıcılar ile anahtar kelime seçme için alternatif çözümler vardır.

ANAHTAR KELİME SEÇİMİ NASIL TERCİH EDİLMELİDİR

Anahtar kelime seçiminde kendi sektörünüze uygun kelime tercih edilmelidir. Buna örnek bir çalışma verirsek sıhhi tesisat dükkanı işletiyorsunuz. Buna uygun olarak su kaçağı veya lavabo arıza gibi kelimeler tercih edebilirsiniz.

Bu aramalarda genel olarak kullanıcılar mobil cihaz kullanımı oldukça fazla olduğu için cep telefondan aramalarda kısa kelime kullanımı tercih edilmektedir. Yukarıda verdiğimiz iki örnek gibi masaüstü veya dizüstü bilgisayar da web site üzerinden aramalarda daha genişletilmiş aramalar ile kullanıcılar teknik servis arayışında olurlar. Buna örnek olarak su kaçağı Konya veya lavabo su kaçağı Konya gibi genişletilmiş aramalar kullanılmaktadır bunu göz önünde bulundurun.

SEO İÇİN ANAHTAR KELİME SEÇİMİ

Anahtar kelime seçiminde sektörünüze, içeriğinize en uygun kelimeler tercih edilmelidir. Aramalarda konunuzla alakalı n uygun anahtar kelime tercih edilmelidir.

Rekabet oranı fazla olan kelimeler yerine daha orta veya basit düzeyde aranan kelimelere yoğunlaşmak daha mantıklı olacaktır. Su kaçağı kelimesinde rekabet oranı çok yüksek olacağı için iyi bir seo çalışması yapmak maliyetli olacaktır veya adword üzerinden TBM oranı yüksek olacağı için maliyet fazla olacaktır.

Bu nedenle rekabet oranı basit olan kelimeler ve bulunduğunun lokal alana göre kelimelere yoğunlaşınız. Buna örnek su kaçağı Karatay gibi örnekleme yapabiliriz.

Kullanacağınız anahtar kelimeleri listeleyerek bunların zorluk dereceğine göre sıralama yaparak tercih ediniz.

Her zaman doğru anahtar kelime seçimi arama motoru optimizasyonu yani seo için önemlidir. İyi bir ilgili çekici başlık ile kullanıcıların dikkatini çekerek konunun başlangıcından sonuna kadar ilgili çekici bilgiler ile ziyaretçiyi konunun sonuna kadar getirmek olmalıdır.

Ziyaretçi edineceği bilgiyi konunun ilk başında alırsa sonraki yazılar ise hiçbir değeri kalmayacaktır. Bu nedenle ziyaretçiyi heyecanlandıracağız ve ziyaretçi sayfada fazla tutacağız böylece sitenizde geçirlen vakit ne kadar uzun olursa sitenizin değeri de o kadar artacaktır.

Anahtar kelime seçiminde ana bir anahtar kelime olacak ve bunun yanında genişletişmiş anahtar kelimeler ile desteklenecektir. Buna örnek verecek olursak ana anahtar kelimemiz Wifi Şifre bunun yanında destekleyici anahtar kelimeler Wifi şifre öğrenme bununda yayında Wifi şifre öğrenme Windows 10 gibi destekleyici kelimeler başarı sağlayacaktır.

Yukarıda doğru anahtar kelime seçimi nasıl olmalıdır konusunda bilgilendirme yaptık bu konuyla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın