Sponsorlu Bağlantılar

ağdaki bilgisayarları kapatma komutu

4.536 views
Sponsorlu Bağlantılar

Uzun Zamandan beri Domain konusunda paylaşım yapmamıştım sizler için bir video çekeyim paylaşım yapayım dedim bugün Günler Salı ( 2013 ) ve Kurban bayramının ilk günü , Kurbanlar kesildi etler yendi  yorgunluk dan sonra biraz uyku ve arkasından bir video çekelim dedik . Tüm  Müslümanların Kurban bayramı mübarek olsun.

Şimdi gelelim Konumuza Arkadaşlar Network ortamında Domain ortamında administrator yani yöneticisiniz ve kullanıcı ( guest ) bilgisayarın birinde teknik sorun oldu ve bilgisayarın açılıp kapanması gerekmektedir . Bunun için uzak bilgisayar kapatmak için bir komut yollayıp yeniden başlatıp yada kapatmak için gereken komutu yazmamız yeterlidir. bunu için komutumuz  shutdown -i   bu komutu yazıp bilgisayarın adını yada ip adresini yazıp okey dememiz yeterlidir.   sizler için Hazırladığım video izleyiniz yeterlidir.

Bu konu beğenirseniz Facebook ve Youtube’den yeni konularımızı takip edebilirsiniz. iyi izlemeler.

Remote shutdown command yani ağ’daki bilgisayarı kapatmak için komut, network’daki bilgisayarları kapatma komutunu olarak yukarıda sizlere bilgi vermeye çalıştım. Eğer sistem yöneticisi olarak elinizin altında bulan bilgisayarlara uzaktan kapatma için bu komutu kullanarak bilgisayarı kapatmaya zorlama yapabiliriz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

ağdaki bilgisayarları kapatma komutu (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın