Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem içinden internet bağlantısı nasıl kesilir?

2.641 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Adsl Modem üzerinden internet bağlantısı nasıl kesilir? bununla ilgili pratik bilgi vermek istiyorum. Kullanmış olduğunuz mevcut internet bağlantısını kullanmayacaksanız Adsl Modem kapatmanız gerekecektir. Modemi kapatmak sureti ile ağınızı kesmiş olursunuz.

Fakat Adsl Modem kapatmadan internet bağlantısını nasıl koparılır veya diğer adıyla kesilir? bunun için yapmanız gereken şey oldukça basit fakat yeni kullanıcılar için bununla ilgili olarak konu anlatımına geçeyim.

1 – ilk önce modem arayüzüne giriş yapmanız gerekecektir. Adsl Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? konusunu inceleyerek modem içine giriş yapalım.

2- Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra temel ayarlar kısmından kullanıcıadı@ttnet kısmına farklı bir isim veya boş bırakarak kayıt etmeniz yeterli olacaktır. Ttnet size verdiği kullanıcı adı yerine farklı veya yanlış bir şifre yazmanız halinde internet bağlantısı sağlayamayacaksınız böylece modem açık olmasına rağmen internet olmayacaktır.

adsl modem

3- Diğer basit yolu modem içinde port ayarı veya herhangi bir ayar yoksa modeme reset atmanız halinde modem sıfırlayacaktır böylece yine bir internet bağınız olmayacaktır.

Bu işlemi düzeltmek için size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi düzgün girene kadar internet bağlantınız kesik kalacak ve düzgün girmeniz halinde eski haline geri gelecektir.

Arama Tags & Etiket ;

internet bağlantısı nasıl kesilir? , internet bağlantısı sonlandırma , internet bağlantısını kapatma , adsl modem internet bağlantısı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın