Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Kasasına Elektrik Neden Gelmiyor?

4.486 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar ile uğraşanların başı bir sorun ile dertte olabilir bazen her şey yolunda giderken bir anda can sıkıcı bir hale dönüşebilmektedir. Bu çözüm konumuz da kasaya elektrik gelmiyor hakkında temel bilgi vermek istiyorum. bilgisayarda çalışırken ani elektrik kesilmesi  veya hiç açılmama gibi durumlar olabilmektedir.

Kasaya elektrik gelmiyor olabilecek sebepler farklı farklı olabilir , Şehir şebeke elektriğini kasa içinde yeterli güç dağılımını yapan power supply arızalı olabilir veya anakart ile güç kaynağı arasında bağlantı kablolarında bir sorun olabileceği gibi anakart ( mainboard ) yanması veya arızası olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

power supy

Bilgisayara elektrik gelmiyor nedenleri arasında eğer dizüstü pc kullanıyor iseniz güç adaptörü sağlam olup olmama durumu arızalı olma ihtimali de yüksektir. Kasa içini açıp power düğmesine bastığınız da power supply doğutma fanı dönüyor mu? dönüyor ise sorun anakart yanması da olabilir . Bunun için yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz bir bilgisayarcı veya teknik servise götürmeniz gerekebilir. Ayrıca kasa içinde yanık kokusu olup olmadığını algılayabilirsiniz.

Anakart kasaya temas ediyor ise şase yapma nedeni ile bu sorun yaşanabilir buda ayrı bir deneyim olarak ek bilgi olarak vermek istiyorum.

Arama Tags & Etiket ;

elektrik gelmiyor , pc elektrik gelmiyor , bilgisayara elektrik neden gelmiyor , masaüstüne elektrik gelmiyor , laptop elektrik gelmiyor , kasaya elektrik gelmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın