Sponsorlu Bağlantılar

a disk read error occurred hatası nasıl çözülür?

22 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın açılışında genel olarak yaşanan sorunda a disk read error occurred hatası olarak alınmaktadır. Bu hata neden kaynaklıdır? a disk read error occurred sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

a disk read error occurred hatası nasıl çözülür?

bilgisayarın sabit disk boot edemediği için açılış ekranında göreceğiniz a disk read error occurred sorunu için çözüm yolu bios ayarlarından yapacağımız boot seçeneğinden değiştirmek olacaktır.

bilgisayar bios ayarı’na giriş yapacağız, bios’a nasıl girilir bilmeyenler için bios menüye nasıl girilir? konusunu inceleyiniz.  Bios arayüzüne girdik şimdi Standart CMOS Features menüye gireceğiz.

Drive A [1.44m, 3.5 In.]   > None olarak bu menüyü ayarlayınız. bu menüyü bu şekilde ayarladıktan sonra F10 ile Save & Exit kayıt edin ve bios menüden çıkarak bilgisayarı yeniden başlatınız.

bu işlemi yaptınız, eğer sorun devam ediyorsa hala o zaman fazla bir şey kalmıyor ama harddisk bağlantı kablolarını çöküp takınız eğer bağlantı kabloları tam takılı değil yerinden çıkmış ise sabit diski görmüyor ve bu sorunu yaşatıyor olabilir. 

işletim sistemi ne olursa olsun, Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 sistemlerde 32 bit, 64 bit göre sorun sadece donanımsal olduğu için harddisk arızalı olabilir bunun için sorun devam ediyorsa garanti kapsamında bakımını yaptırabilirsiniz.

Açılışta eğer usb aygıtı takılı ise yani flash bellek, harici usb ile takılı aygıtları çıkarmanızı tavsiye edeceğim, bunları çıkardıktan sonra tekrar deneyiniz.

Arama Tags & Etiket ;

a disk read error occurred windows 10, a disk read error occurred sorunu çözümü, a disk read error occurred hatası, a disk read error occurred hatası çözüm, a disk read error occurred nasıl çözülür, a disk read error occurred problemi, a disk read error occurred sorunsalı , a disk read error occurred windows 8, a disk read error occurred laptop

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

a disk read error occurred hatası nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın