Sponsorlu Bağlantılar

windows “sabit disk sorunu algıladı” hatası nasıl çözülür?

11 views
Sponsorlu Bağlantılar

bu konumuzda farklı bir hata, sorun ile sizlere çözüm vermeye çalışacağız. Bilgisayarda zaman zaman rastlanan sorunda Windows sabit disk sorunu algılandı ile bilgisayar kendini kurtarmaya çalışması ile sık sık yeniden başlatabilir. 

Bilgi kaybını engellemek için dosyalarınızı hemen yedekleyin ve diski onarmanız veya değiştirmeniz gerekip gerekmediğini belirlemek için bilgisayar üreticisine başvurun.

bu uyarı penceresi ile size bir uyarı mesajı görünecektir, peki windows sabit disk sorunu algıladı nasıl çözülür? bu hata çözümü var mıdır? bununla ilgili olarak bilgi aktarmaya çalışacağız.

Bilgisayarda karşılaşılabilecek bu hatalar ile ilk önce bir disk onarma işlemini deneyiniz, disk onarma nasıl yapılır? hemen bunu anlatalım. 

win+r tuşlarına basarak çalıştır penceresi açalım ve bu pencereye cmd komutunu yazarak dos penceresi açıyoruz. Bu dos penceresine chkdsk komutunu yazarak disk onarma işlemini geçelim. bu konumuzu inceleyerek ayrıca detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.  

Burada bozuk dosyalar varsa  düzeltmeye çalışacaktır. böylece disk üzerinde hasarlı yerler varsa düzeltecektir, ayrıca bununla ilgili programlarda mevcuttur. Eğer bozuk yerler varsa bunu üçüncü parti yazılımlar ile düzeltme çalışınız. 

eğer diskte donatımsal fiziki bir hata varsa diskin ömrü tükenmiş diyebiliriz, birde sizlere şu adımları takip ederek kontrol etmeniz gerekecektir, smart bilgilerini kontrol ederek disk durumunu öğrenebilirsiniz.

Hdd regenerator yazılımı ile disk hakkında bilgi alabilirsiniz. size bir bilgi verecektir yeni bir hdd alma zamanı geldiğini söylemekte mümkündür. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın