Sponsorlu Bağlantılar

facebooktan ip adresi bulunur mu?

26 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konularımızda instagramta ip adresi bulunur mu? konusunu incelemiştik, bu konumuzda farklı bir yazı ile birlikteyiz. Facebookta ip adresi bulunur mu? diyerek sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İp adresi bulunur mu? bu soruya genel olarak sıkça rastladığım sorularda sahte hesaplarla şantaj, tehdit veya sizi rahatsız eden kişinin ip adresi bulunur mu? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

facebook ip adresi bulunur mu?

Facebookta mesaj, sohbet, yazışma yaptığınız kişinin ip adresi nasıl bulunur mu? bununla ilgili sizin teknik olarak yapacağınız bir iş yoktur. Sadece konuştuğunuz kişiler Facebook üzerinden sohbet yapıldığı için teknik olarak ip adresini bulamaz, öğrenemezsiniz. 

Yani Facebook ip adresi tespiti yapamazsınız. Eğer şantaj, tehdit veya yasal olmayan bir ihlal varsa bu kişi Facebook üzerinden şikayet ederek engelleyebilirsiniz, fakat ölüm gibi tehditler vs, yasal olmayan bu adli konu olursa bunu savcılığa suç duyurusunda bulunarak yasal sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Savcılık gerekli gördüğünde ip adresinin tespiti için Facebook ip adresi talep edilir, bu ip adresi üzerinden internet sağlayıcısı tarafından hangi saat ve tarih aralığında bağlantı sağlandıysa o kullanıcıyı tespit ederek savcılığı bildirir ve adli süreç başlamış olur. 

Arama Tags & Etiket;

ip adresi tespit etme, ip adresi bulma, ip adresi nasıl bulunur, ip adresi facebook, aypi adresi bulma, ip adresi savcılığı, facebook ip adresi bulma , facebook ip adresi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

facebooktan ip adresi bulunur mu? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba facebook da bir grupta yoneticiyim. Üyelerden biri evli ve çocuklu erkek kişi gruba bir sürü yazı yazmış sözde biz onun eşiyle resimlerini grupta kapak resmi yapmışız diyerek ama biz onun resmini felan yayınlamadık ve bizim gruba yönelik iftira şeklinde şeyler söylüyor hemde siber suçlara ve savcılığa gideceğini söylüyor. yani bu kişi bizim grup kapak resmine montajı kendi photoshop gibi bir yerde yapıp kendi fotoğrafı gibi paylaşıldı diye gösterip bizi mahkemeye verebilir mi ? ve durduk yere her insana böyle iftira sosyal medyada atılabilir mi? Birde cezası kime olur ?

  2. pardon da şantaj ve tehdit de aynı sey degıl mı herseyı ayrı kefeye koymayın hepsı aynı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın