Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda Wifi Bağlantı Sorunu

617 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar son zamanlar sıkça şikayet ve sorun mail aldığım bir konu üzerinde duracağım. sizlerden gelen maillerden kısa derlediğim kadarı ile bağlı olduğu modemin şifresi değiştiğinde Android telefonlarda bağlantı sorunu yaşanmakta çoğu güncellemelerin 3g ile yani cep telefonundan yapabildiklerini ve bununda İnternet’lerini bitirdiğini ve doğru düzgün güncellemeleri yapamadıklarını ve uygulamaları açamadıklarından dolayı şikayet e-postaları almaktayım. Peki Android kablosuz bağlantı yani wriless bağlantı sorunu nasıl çözülür ve hatayı nasıl düzeltiriz.

Benim ilk başta aklıma gelen bu sorunu çoğu kişi yaşadığı için acaba android ile yapılan son güncellemelerden kaynaklı mı olduğu düşünüyorum. her yapılan bir güncelleme bir yerleri düzeltirken diğer bir yerden mutlaka sorun çıkarmaktadır. Bunun için yeni bir güncelleme var ise cihazınızı ilk önce bir güncelleyin. Şimdi sorunun diğer çözüm yollarına bir bakalım.

İlk önce Modem bağlantınızdaki bağlantı şeklinin wpa2 olduğundan emin olunuz , eğer iş yerinde bilgi işlemciler var ise modem içerisinde telefonların ip adresini mac adresi ile engellenip engellenmediğine emin olunuz. Ev ortamında kullanıyor iseniz modem kapatın ve 5-10 saniye bekleyerek tekrar deneyin.

* Cep telefonda bağlı olduğunuz ağı , ağ ayarlarından kaldırın ve tekrar bağlanmayı deneyin.

* Akla pek gelmeyen şey modemin wifi şifresini doğru girip girmediğiniz’den emin olun.

* Mobil Telefonun Dns Ayarlarını değiştirmeyi deneyin . Bunun için Güncel google dns adreslerini kullana bilirsiniz. 1.DNS : 8.8.8.8  2.DNS : 8.8.4.4 adreslerini veriniz.

* Dns adresleri ile birlikte telefona statik bir ip adresi vererek deneyin. Statik ip adresi nasıl verilir bunun için Kaynak : https://ademocut.com/cozuldu-android-wi-fi-baglanti-sorunu/

Adresinden eski konuyu okuyarak buradan ip adresi ve dns adresi nasıl verilir inceleye bilirsiniz. Son yapılacak işlemler ise telefonu başka bir wriless adsm model ile deneyin orada bağlantı yapıp yapmadığını kontrol edin eğer sıkıntı modem’de ise modeme reset atarak tekrar kurulum yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın