Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda Wifi Bağlantı Sorunu

1.557 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar son zamanlar sıkça şikayet ve sorun mail aldığım bir konu üzerinde duracağım. sizlerden gelen maillerden kısa derlediğim kadarı ile bağlı olduğu modemin şifresi değiştiğinde Android telefonlarda bağlantı sorunu yaşanmakta çoğu güncellemelerin 3g ile yani cep telefonundan yapabildiklerini ve bununda İnternet’lerini bitirdiğini ve doğru düzgün güncellemeleri yapamadıklarını ve uygulamaları açamadıklarından dolayı şikayet e-postaları almaktayım. Peki Android kablosuz bağlantı yani wriless bağlantı sorunu nasıl çözülür ve hatayı nasıl düzeltiriz.

Benim ilk başta aklıma gelen bu sorunu çoğu kişi yaşadığı için acaba android ile yapılan son güncellemelerden kaynaklı mı olduğu düşünüyorum. her yapılan bir güncelleme bir yerleri düzeltirken diğer bir yerden mutlaka sorun çıkarmaktadır. Bunun için yeni bir güncelleme var ise cihazınızı ilk önce bir güncelleyin. Şimdi sorunun diğer çözüm yollarına bir bakalım.

İlk önce Modem bağlantınızdaki bağlantı şeklinin wpa2 olduğundan emin olunuz , eğer iş yerinde bilgi işlemciler var ise modem içerisinde telefonların ip adresini mac adresi ile engellenip engellenmediğine emin olunuz. Ev ortamında kullanıyor iseniz modem kapatın ve 5-10 saniye bekleyerek tekrar deneyin.

* Cep telefonda bağlı olduğunuz ağı , ağ ayarlarından kaldırın ve tekrar bağlanmayı deneyin.

* Akla pek gelmeyen şey modemin wifi şifresini doğru girip girmediğiniz’den emin olun.

* Mobil Telefonun Dns Ayarlarını değiştirmeyi deneyin . Bunun için Güncel google dns adreslerini kullana bilirsiniz. 1.DNS : 8.8.8.8  2.DNS : 8.8.4.4 adreslerini veriniz.

* Dns adresleri ile birlikte telefona statik bir ip adresi vererek deneyin. Statik ip adresi nasıl verilir bunun için Kaynak : https://ademocut.com/cozuldu-android-wi-fi-baglanti-sorunu/

Adresinden eski konuyu okuyarak buradan ip adresi ve dns adresi nasıl verilir inceleye bilirsiniz. Son yapılacak işlemler ise telefonu başka bir wriless adsm model ile deneyin orada bağlantı yapıp yapmadığını kontrol edin eğer sıkıntı modem’de ise modeme reset atarak tekrar kurulum yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Android Telefonlarda Wifi Bağlantı Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hayırlı geceler. 1.5 aydır SAMSUNG galaxy A9 kullanıyorum.
    Ekran kilitlendikten yarım saat sonra, imgesi ekranda full çeker göründüğü haldeyken wi-fi bağlantısı kesiliyor ve bağlantıyı manuel kapatıp açmadan ya da bildirim beklediğiniz uygulamaya tıklamadan tekrar aktif olmuyor. İnternet ortamında ne tavsiye ediliyorsa hepsini denedim. Ne, *#0011# yaptığımda çıkan ekranda “wi-fi powersave on-off” var ne de ayarlarda “uyku moduna girdiğinde wi-fi’yı açık tut” satırı. Ne yaptıysam olmadı. Defalarca sıfırladım, üç kere uzaktan bağlantı üç kere servis kontrolünden sonra artık yapacak hiçbir şeyim kalmadı. Bana söylenen “cihaz böyle, yapacak bir şey yok, müdahale edemeyiz, hakem heyetine başvurun madem”. Hatta ister wi-fi’da ister 4.5G’de ilk wp bildirimi sessiz düşüyor. En son çare wi-fi açık olduğu halde;ayarlarda “wi-fi dengesiz veya yetersizken mobil veriyi kullan” satırını aktif ettim ve yine de bir süre sonra beklerse ilk bildirim sessiz geliyor. Ne yapacağımı şaşırdım ve ilçe hakem heyetine başvurmaktan başka çarem kalmadığından dilekçe verdim. Telefonu da severek aldığımdan aslında kaybetmek de istemiyorum ama asabım had safhada bozuldu; bilinen bir çözümü var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın