Sponsorlu Bağlantılar

Paint arka plan şeffaflık ayarı nasıl yapılır?

392 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Her Windows bilgisayarda yüklü olan paint programında şeffaflık ayarı nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak siz takipçilerimize bilgilendirme yapacağız.

Burada paintte şeffaf arka plan ayarı mantığı paintte bir resme ikinci bir resim eklediğiniz de o resmin arka fonu diğer resmi kapatacaktır bu nedenle o kapatmayı engellemek için resme şeffaflık ekleyerek arka plandaki resmin görünürlüğünü engellemeyecektir.

Yukarıda resimde iki resmi paintte açtık araba resim arka fontta tavşanlı resim mi üste getirdiğimizde diğer resmi kaplamakta olduğu için iyi görünmüyor şimdi burada tavşanlı resme şeffaflık ayarı yaparak farklı bir görünüm sunacağız.

Tavşan resmi seçili iken “seç”  ve “saydam seçim” yaparak saydamlık yapabilirsiniz. Böylece resimlere saydamlık yapabilirsiniz.

Yukarıda konu anlatımında paint ile saydamlık ayarı nasıl yapılır? Bunu bu konumuzda sizlere anlatmaya çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın