Sponsorlu Bağlantılar

0x80004001 hatası nasıl çözülür?

311 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar arıza hata ve sorun kaynaklarının başında mavi ekran hataları , dll dosyalarının eksik olması ve virüslerin yol açtığı sorunlar olarak başlıklar altında toplayabiliriz. Bilgisayarımızda hiç bir şey yok iken hata alıyor iseniz bu sorunun genel kaynağı windows güncellemeleri veya sürücü güncellemesinden kaynaklı olabilir.

Yeni gelen güncellemeler ile sürücüler sorun yaşatabileceği için sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu anlatımda 0x80004001 hatası üzerinde duracağız. 0x80004001 sorunu sürücü dosyalarının eksik yüklenmesi veya yanlış yüklenmesi , kayıt defteri sorunları , arızalı donanım sorunları , programlar kaynaklı olarak yaşanabilmektedir.

0x80004001 problemi nasıl çözülür?

aşağıdaki çözüm yöntemlerini denemek sureti ile çözüm bulmaya çalışacağız. deneme yanılma yöntemi olabileceği için bilgisayarınızda önemli dosyalarınızı kayıt etmeyi unutmayın.
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 0x80004001 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket;

0x80004001 nasıl çözülür , 0x80004001 error , 0x80004001 windows 10 , 0x80004001 windows 7 , 0x80004001 çözüm yolu , 0x80004001 kesin çözüm , 0x80004001 hatası nasıl çözülür , 0x80004001 problemi çözümü , 0x80004001 fixer

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın