Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram’da Kullanıcı ( Kişi ) Nasıl Şikayet Edilir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda İnstagram kullanıcısı Nasıl Şikayet Edilir bunun hakkında size bilgi vermek istiyorum. İnstagram’da Şikayet Etmek için ilk önce haklı bir gerekçeniz olması gerekmektedir.

Bu Haklı Gerekçeler içerisinde İnstagram Sözleşmesinde de bulunan http://instagram.com/about/legal/terms/ ulaşabilirsiniz. Her Hangi bir Sesler , Müzik , Metinler , Grafikler , Resimler gibi paylaşımların Telif Hakları nedeni ile size ait olması gerekmektedir.

Herhangi bir Paylaşımdan alınan resimler , Müzikler ve buna benzer paylaşımların herhangi birini alıntı yaparsanız Şikayet Edildiği anda hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Bir kişiyi Zorbalıkta bulunmak , Taciz etmek için açıldı ise bu hesabı şikayet edebilirsiniz ve Bir Face Hesap açıldı ise bunu bildirebilirsiniz.

Şikayet üzerine biraz ön bilgi verdik den Sonra İnstagram’da Nasıl Şikayet edilir şimdi bununla ilgili bilgi vermek istiyorum.

İnstagram’da Nasıl Şikayet Edilir ?

İnstagram Şikayet Formu ile Şikayet Edeceğiniz kişi bildirebilirsiniz.  https://help.instagram.com/  bu adres üzerinden Başkasının kimliğine bürünen Kişileri ( Fake Hesapları Şikayet ) , Bir Başkasının eline Geçen ( Çalınan Hesapları ) , Yaşı Tutmayan kişileri , Telif Hakkı içeren Paylaşımları , İstismar , Kötüye kullanım gibi türüne göre İnstagram hesaplarını şikayet edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram’da Kullanıcı ( Kişi ) Nasıl Şikayet Edilir (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba…öğrenmek istediğim şey bir instagram hesabını şikayet ettiğimiz takdirde bu instagram hesabi ile ilgili hangi bilgilere ulasacagimizdir…Ayrıca mesela birinin telefon ip adresini kullandığınızda kime ulasilir

    • telefon ip adresi kullanıldığında ve yasal bir suç işlendiğinde birinci derecede sorumlu telefondaki hat sahibine aittir. insta hesabını şikayet ettiğinizde hangi hesapla ilgili bilgiler derken açıklar mısınız?

  2. Merhaba benim ismime acılan sahte bir hesap var ve resmim de kullanılmış.sorun olarak bildirdiğim halde.sahte hesabı açan kişi devam ediyor.bu sorun halen neden giderilmedi

    • merhaba eğer biri size ait özel kişisel bilgilerinizi paylaşıyorsa bunu “https://help.instagram.com/contact/383679321740945?helpref=page_content” adresi üzerinden şikayet ediniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın