Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram’da Kullanıcı ( Kişi ) Nasıl Şikayet Edilir?

5.322 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda İnstagram kullanıcısı Nasıl Şikayet Edilir bunun hakkında size bilgi vermek istiyorum. İnstagram’da Şikayet Etmek için ilk önce haklı bir gerekçeniz olması gerekmektedir.

Bu haklı gerekçeler içerisinde instagram sözleşmesinde de bulunan “http://instagram.com/about/legal/terms/” ulaşabilirsiniz. Her hangi bir Sesler , Müzik , Metinler , Grafikler , Resimler gibi paylaşımların Telif Hakları nedeni ile size ait olması gerekmektedir.

Herhangi bir paylaşımdan alınan resimler , müzikler ve buna benzer paylaşımların herhangi birini alıntı yaparsanız şikayet edildiği anda hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Bir kişiyi Zorbalıkta bulunmak , Taciz etmek için açıldı ise bu hesabı şikayet edebilirsiniz ve bir Fake Hesap açıldı ise bunu bildirebilirsiniz.

Şikayet üzerine biraz ön bilgi verdik den sonra instagram’da nasıl şikayet edilir şimdi bununla ilgili bilgi vermek istiyorum.

İnstagram’da Nasıl Şikayet Edilir ?

İnstagram Şikayet Formu ile Şikayet Edeceğiniz kişi bildirebilirsiniz. ” https://help.instagram.com/”  bu adres üzerinden Başkasının kimliğine bürünen kişileri ( Fake Hesapları Şikayet ) , Bir Başkasının eline Geçen ( Çalınan Hesapları ) , Yaşı Tutmayan kişileri , Telif Hakkı içeren Paylaşımları , İstismar , Kötüye kullanım gibi türüne göre instagram hesaplarını şikayet edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram’da Kullanıcı ( Kişi ) Nasıl Şikayet Edilir? (14 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Merhaba…öğrenmek istediğim şey bir instagram hesabını şikayet ettiğimiz takdirde bu instagram hesabi ile ilgili hangi bilgilere ulasacagimizdir…Ayrıca mesela birinin telefon ip adresini kullandığınızda kime ulasilir

  • telefon ip adresi kullanıldığında ve yasal bir suç işlendiğinde birinci derecede sorumlu telefondaki hat sahibine aittir. insta hesabını şikayet ettiğinizde hangi hesapla ilgili bilgiler derken açıklar mısınız?

 2. Merhaba benim ismime acılan sahte bir hesap var ve resmim de kullanılmış.sorun olarak bildirdiğim halde.sahte hesabı açan kişi devam ediyor.bu sorun halen neden giderilmedi

  • merhaba eğer biri size ait özel kişisel bilgilerinizi paylaşıyorsa bunu “https://help.instagram.com/contact/383679321740945?helpref=page_content” adresi üzerinden şikayet ediniz.

 3. ben birini şikayet etmek istiyorum. ama benden o kişinin doğum tarihini ayını felan istiyor . başka bir yöntem var mıı

 4. Merhaba, benim sattığım ürünleri kendi sayfasında aynı resim ile kullanan ve insanları dolandırdığını gördüğüm bir hesap mevcut…şikayet edilebilirmi yada hangi tür şikayet ile ilerlemem gerekli yada bunun bana bi zararı olabilirmi?..bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?..teşekkürler

  • eğer ürünler size ait, ürünün, görsellerin telif hakkı size aitse şikayet edebilirsiniz. Fakat genel satılan bir ürünse bundan pek bir şey çıkmayacağını sanıyorum.

 5. Instagramda biri beni dolandordı ve şantaj yapmaya çalıştı şikayet ettim hesabı kapandı bugün instagrama girdigimde o kişi isminde bir rakam degişikle yeni hesap acmış ne yapabilirim?

  • Bununla alakalı olarak hesabınızı gizli yapabilir ve engelleyebilirsiniz. Yeni hesapta herhangi bir kural ihlali söz konusu değilse kapattıramazsınız veya şikayet ederseniz bir şey çıkmaz.

   • Benim eski bir instagram hesabım var halen duruyor face ye bağlı nasıl geri ala bilirim şifre e postayı unutmuşum

    • Facebook ile direk olarak bağlanamıyor musunuz? Şifremi unuttum diyerek parola sıfırlaması yapınız orada alta mail adresi “cdxxd@gxxx.com” gibi gizlenmiş olarak görünür mail adresinizi tahmin ederek o mail adresine parola gönderilecektir.

 6. Merhaba benim ismime açılan sahte bir hesap var ve resmimde kullanılmış sorun olarak bildirdiğim halde bu sahte hesabı açan telefon numarası olarak açmış okadar şikayet ediyorum bu sorun neden hala giderilmiyor benim adıma açılan bu sahte hesabı kapatılmasını istiyorum mümkünse yardımcı olurmusunuz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın