[Çözüldü] 7search yönlendirme Sayfasını Kaldırma Resimli anlatım

Bilgisayarımıza bulaşan 7search Yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programını indirip kurarak kaldırmayı göstereceğim. Bu Programı kurmadan önce bu yönlendirme sitelerinin nasıl bulaştığından bahsedeceğiz. Bu siteler bilgisayarınıza indirdiğiniz Demo ve Ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar ve Web Browser’lerin anasayfalarını değiştirler ve 7search sitenisini kullanmasına zorlarlar.

Şimdi Gelelim AdwCleaner indirip bilgisayarımıza kuraralım. Programı kurup indirip çalıştıralım önemli olan başka hiç bir programın çalışmaması.

adwcleaner scanner virusresimde görüldüğü gini SCAN butona basarak bilgisayarımızı taratalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra 7search .com ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Siliyoruz. Bu Girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeinden başlatalım.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra MasÜstünde Bulunan yandex-mozilla-chrome-explorer tarayıcıların Özellikler Bölümüne Girerek http://www.7search.com  olan uzantıyı temizliyoruz.

7search sayfasını temizleme

 

Resimde Görüldüğü gibi Hedef URL deki http://www.7search.com uzantısı siliyoruz. Bu Url sildikden sonra Burdan çıkıyoruz. Not : Bu işlem tüm tarayıcılara yapılacak

Daha Web Tarayıcıların Ana Sayfalarında 7search.com ise bunu google.com yada diğer başka bir site olarak ayarlayınız. Bu şekilde Bu yönlendirme sitesinden kurtulmuş olacaksınız.

Program Kurmadan Bu Sayfadan Kurtulun : 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen 7search için uyarlıyabilirsiniz metod aynıdır sadece aramasayfam yerine 7search yazmanız yeterlidir.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın