Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] 7search yönlendirme nasıl kaldırılır?

793 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan 7search Yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programını indirip kurarak kaldırmayı göstereceğim. Bu Programı kurmadan önce bu yönlendirme sitelerinin nasıl bulaştığından bahsedeceğiz. Bu siteler bilgisayarınıza indirdiğiniz Demo ve Ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar ve Web Browser’lerin ana sayfalarını değiştirilir ve 7search siteyi kullanmasına zorlarlar.

Şimdi Gelelim AdwCleanerhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip bilgisayarımıza kuralım. Programı kurup indirip çalıştıralım önemli olan başka hiç bir programın çalışmaması.

adwcleaner scanner virusresimde görüldüğü gini SCAN butona basarak bilgisayarımızı taratalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra 7search.com ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Siliyoruz. Bu Girdileri sildik den sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masa üstünde Bulunan yandex-mozilla-chrome-explorer tarayıcıların Özellikler Bölümüne Girerek http://www.7search.com  olan uzantıyı temizliyoruz.

7search sayfasını temizleme

 

Resimde Görüldüğü gibi Hedef URL deki http://www.7search.com uzantısı siliyoruz. Bu Url sildik den sonra Buradan çıkıyoruz. Not : Bu işlem tüm tarayıcılara yapılacak

Daha Web Tarayıcıların Ana Sayfalarında 7search.com ise bunu google.com yada diğer başka bir site olarak ayarlayınız. Bu şekilde Bu yönlendirme sitesinden kurtulmuş olacaksınız.

Program Kurmadan Bu Sayfadan Kurtulun : 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen 7search için uyarlayabilirsiniz metot aynıdır sadece aramasayfam yerine 7search yazmanız yeterlidir.

  Arama Tags & Etiket;

7search yönlendirme sayfası kaldırma, 7search nasıl silinir, 7search kurtulma, 7search virüs, 7search nasıl temizlenir, 7search sayfası silme, 7search kurtulma, 7search chrome, 7search arama sayfası kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın