Sponsorlu Bağlantılar

Zararlı linkleri red etme

58 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda zararlı linkler nasıl red edilir? Bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Genelde siyah şapkalı hacker tarafından yapılan çalışmalarda bu sorun ortaya çıkarak sitenizin değer kaybetmesini sağlayıcı kötü linkler vermek suretiyle sayfanızın Page Ran değerini düşürmek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Sektörünüzde artan rekabet nedeniyle negatif seo çalışması yapanlar tarafından Google tarafından negatif olarak algılanmasını sağlayıcı zararlı linkleri sitenize, sayfanıza yönlendirme yaparak Google gözünde değerinizi düşürmeyi amaçlı çalışmalar yapılabilir.

Bu nedenle sitenize gelen kötü içerikli, zararlı linkleri tespit etmek ve bunları red etmek doğal olarak sizin hakkınızdır. Sitenize gelen zararlı backlinkleri ahrefs ile tespit edebilir ve bunları red edebilirsiniz. Bunun dışında Google WebMasters paneli üzerinden de zararlı backlink tespit edilebilir. Bunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

ZARARLI LİNKLER NASIL RED EDİLİR?

Google tarafından ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Google Webmaster Tools ile gelen backlink değerlerini inceledikten sonra zararlı içerikleri red etmek için yine Aynen Google WebMaster Tools üzerinden bu linkleri kabul etmeyebilirsiniz.

Paravan sitelerden gelen siteler sizin site otorite değerinizi düşürecektir, İngilizce dil eğitimi verdiğiniz bir sayfanıza gelen Rusça sitelerden linkler sitenizin değerini düşürecek kötü linklere örneklerdir.

Search Google Console üzerinden gelen bağlantıları red etme aracını kullanarak “https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main” adresi üzerinden bu bağlantıları bir text dosyası olarak oluşturun ve buraya yükleyerek red edebilirsiniz.

Sitenize gelen zararlı bağlantıları daha ayrıntılı olarak “https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=tr” adresi üzerinden indirerek nasıl kabul edilmeyeceğini bu klavuz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yukarıda pratik olarak gelen bağlantıları red etme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın