Sponsorlu Bağlantılar

Youtube Partnerli kanal nedir?

76 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Youtube partnerli kanal nedir, ne işe yarar, ne demek sorularına bu yazımızda cevaplar arayacağız.

Dünyaca ünlü video içerik paylaşım platformu olan Youtube de kanal oluşturma, bu kanalları optimize etme ve kanallara video yükleme konularında daha önce sizlere bilgiler vermiştik.

Bu konumuzda ise Youtube partnerli kanal ne demek bunun üzerinde durarak bilgi aktaracağız.

YOUTUBE PARTNERLİ KANAL NEDİR?

Youtube de izlenme sayısına, abone sayısına göre birçok özellik kademeli olarak aktif olmaktadır. Bu gelmiş kanal özelliklerine partnerli kanal adı verilmektedir.

Bu partnerli kanallar sayesinde 1000 gösterim başında daha fazla ödeme alabilirsiniz. Bu kanallar diğer kanallara göre saha büyüktür ve sürekli uğraş istemektedir. Youtube kanallar sürekli emek isteyen bir iştir.

Kitleyi elde tutmak, yeni kitleler bulmak iyi içerikler ve iyi optimize edilmiş kanallar ile yeni kullanıcı kazanmak önemlidir. Bu tür kanallarda bir efsane olarak söylenen Youtube partnerli kanallara da telif yemezler diye bu tamamen asılsın bir söylentidir.

Telif varsa tüm kanallar yer ve cezasını çekerler. Bu neden kanallarınızı özgün içerikler hazırlamalısınız. Youtube her kanalı partnerli kanal olarak kabul etmez. İçeriklerin kalitesine, özgü, güzel düzenlenmiş bir kanal, geniş bir kitleye sahip olmak önemlidir.

Şuan ülkemizde halen aktif olmayan partnerli kanallık sisteminde ülke değişimi ile buda çözülmüş durumdadır. Kanal geçmişi temiz olmalı, daha önceden ceza yememek gerekiyor, video içeriklerin özgün olması gerekmektedir. İçeriklerde aşırı şiddet, cinsellik, illegal olmayan içeriklerin olması gerekmektedir.

Bunun için “http://www.youtube.com/yt/partners/” adresi üzerinden ayrıcalıklı üyelik için başvuru yaparak ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda Youtube ayrıcalıklı üyelik yani Youtube partnerli üyelik nedir, ne demek, nereden nasıl başvurulur konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın