Sponsorlu Bağlantılar

Youtube ban nedir?

98 views
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer sizin de bir Youtube kanalınız varda dikkat edeceğiniz önemli konulardan biride ban olacaktır. Kanalınızın banlanmasını istemiyorsanız birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekecektir.

Bunlar arasında ban nedenleri arasında üç önemli püf noktaya dikkat etmeniz gerekecektir. Bunları sırasıyla hemen inceleyelim.

ÜÇÜNCÜ TARAF EŞLEŞME

Daha önceki konularımızda hep bahsetmiştik. Özgün içerikler her zaman önemlidir. Eğer özgün olmayan içerikler kullanmazsanız yani bir başka videoyu kendi kanalınızda paylaşırsanız ortaya bir telif hakkı çıkmaktadır.

Üçüncü taraf eşleşmeler genellikle müzik videolarında, futbol, dizi ve film içeriklerinde çıkmaktadır. Başkasına ait videoları paylaştığınızda kanalınız kapanmasına sebep olabilirsiniz. Bu tür videolardan çabuk telif yiyebilirsiniz.

TOPLULUK İHLALİ

Youtube video politikasına uymazsanız topluluk kurallarını ihlal nedeniyle kanalınız ban yemesine sebep olabilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler için “https://www.youtube.com/intl/tr/yt/about/policies/” adresi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

TELİF HAKKI

İçeriklerin size ait olmadığında özgün olmadığında her an telif alabilirsiniz. Eğer böyle durumda tüm kazançlarınız elden gidebilir.

Youtube yeni consol panelinde içeriklerinizin başka kanallarda paylaşılıp, paylaşılmadığını artık inceleyebilirsiniz. Yeni Youtube Studio da “telif hakkı” yazan yerde size ait videoları kimler paylaşmış bunu görebilirsiniz.

 

Yukarıda konumuzda Youtube de ban nedir, hangi durumlarda ban yenir konularında sizlere bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın