Sponsorlu Bağlantılar

youtube otomatik video oynatma kodu

Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Youtube‘de beğendiğiniz bir şarkıyı tekrar dinleme için oluşturacağımız kod ile replay özelliği verme hakkında siz değerli takipçilerimizin soru & cevap sayfasına gönderdiği sorulara cevap vermeye çalışacağız. 

Sizinde youtube otomatik video oynatma ile ile ilgili sorularınız yada bir başka bilgisayar veya app uygulamalar ile ilgili sorularınız olursa sayfamızı kullanabilirsiniz. Şimdi blog sayfası, web sitesi olanlar için Yotube’de beğendiği bir video’yu kendi sitesine yerleştireceği ( embed ) özelliği ile bu video kendiliğinden otomatik olarak nasıl oynatılır? Hangi kod kullanılır? bunu sizlere vereceğiz ve uygulamalı örnek ile bunu size anlatacağız.

youtube otomatik video oynatma kodu

Bu işi herhangi bir eklenti kullanmadan eklentisiz bir şekilde yapmaya çalışacağız. Bunun için beğendiğiniz youtube video izlemek için açıyoruz.

izleyeceğimiz video’nun hemen altında Paylaş butonu görünmektedir. Bu butona bastığınızda size paylaşmanız için bir link veya web siteye yerleştirme için embed kodu verecektir.

youtube video otomatik başlatma için ilk önce bu embed kodunu alacağız. Bu kod ve bunun sonuna ekleyeceğimiz kodu anlatım içinde vereceğiz.

youtube video otomatik başlatma , dinlemek için Paylaş > Yerleştir adımlarını takip ediyoruz. Eğer isterseniz yukarıda link adresini Facebook, Twitter gibi sayfalarınızda paylaşabilirsiniz. 

youtube video otomatik başlatma ile tekrar dinlemek, izlemek için yukarıda embed ( siteye göm ) kodunu kopyalayın. Eğer isterseniz bu videoyu istenilen süre, zamanda başlatmak için Başlat kutusunu işaretleyin ve başlama süresini yazınız.

Yukarıda youtube video embed kodu almayı anlatık, şimdi bu kodu otomatik döngü içinde tekrar tekrar müzik dinlemek veya izlemek yada bir eğitici videoyu siteye yerleştirme nasıl yapılır? Bunu anlatalım.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/MILtHb8FguI” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen></iframe>” 

Yukarıda kodlar benim youtube otomatik tekrar oynatma için embed kodları şimdi geliyoruz önemli olan bonus ipucuna ;

Youtube otomatik video oynatma kodu ;

?rel=0&amp;autoplay=1

Yukarıda tekrar oynatma döngüyü sağlayacak kodumuz bu kodu embed edeceğim kodunun video link adresinin sonuna ekleyeceğiz. 

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/MILtHb8FguI?rel=0&amp;autoplay=1” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Yukarıda mavi renkli olan kodu embed kodu içinde youtube video link adresinin sonuna ekleyiniz. Böylece videoları otomatik oynatma, otomatik video başlatma kodunu siteye ekleyebilirsiniz.

 

Yani videoları otomatik başlatabilirsiniz. Yukarıda olduğu gibi videoları otomatik başlatabilirsiniz. Bundan böyle sitenize yerleştireceğiz videoları artık bu kod sayesinde otomatik olarak başlatabilirsiniz. youtube otomatik video oynatma kodu yukarıdan alabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın