Sponsorlu Bağlantılar

Silinen instagram kullanıcı adını tekrar alabilir miyim?

9.923 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sık sorulardan biri olan silinen instagram kullanıcı adı geri alınır mı? Silinen bir instagram hesap geri alma gibi instagram yardım hattı üzerinden gelen sık sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İnstagram kullanıcı adı geri alma ;

İnstagram’da daha önce kullanılmış kullanıcı adı geri alınır mı? Bunun için instagramın yardım destek kısmında şu şekilde söylemektedir.

“İstediğiniz kullanıcı adı aktif görünmeyen bir hesap tarafından kullanılıyorsa, o kullanıcı adının Instagram’da kullanabileceğiniz başka bir versiyonunu seçebilirsiniz. Başkası tarafından kullanılmayan bir kullanıcı adı oluşturmanıza yardımcı olması için kullanıcı adına nokta, rakam, alt çizgi veya kısaltmalar ekleyebilirsiniz.”

 

 

Daha önceden alınmış instagram hesabı hiç kullanılmıyor, pasif olarak görünüyor olması veya sadece boş da duran bir hesap geri alma, Facebook üzerinde olmaktadır, fakat instagram buna müsaade etmemektedir.

Bu konuda “https://www.facebook.com/help/instagram/513717858639392?locale=tr_TR”  adresi üzerinden yapıldığını göreceksiniz. Bunun yerine size buna yakın alternatif kullanıcı adı almanız tavsiye etmektedirler. Bu nasıl yani derseniz @ademocut kullanıcı adı bir başkasına ait olduğu için bende buna alternatif @admocut olarak aldığım için bir birine yakın görünmektedir.

Eğer marka, ürün telif hakkı gibi sizin adınızı taklit eden bir hesap olduğunu düşünüyorsanız o zaman forumdaki “https://help.instagram.com/contact/552695131608132?helpref=faq_content” foruma girerek itiraz edebilirsiniz.

 

 

Benim adım (veya kuruluşunun adı) iznim olmadan kullanılıyor adımını seçerek itiraz ediniz. Sizin adınızı kullanarak bu kişileri, sayfaları şikayet edebilirsiniz.

Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Silinen hesapları yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

https://help.instagram.com/370452623149242/?helpref=hc_fnav&bc[0]=368390626577968&bc[1]=1757120787856285” 

Yukarıda açıklama görebilirsiniz. Bu nedenle silinmiş veya bir başkası tarafından kullanılan hesabı alma, geri alma işleminiz başarısız olacaktır.

Eğer aktif olmayan, hareket görmeyen instagram kullanıcı hesapları instagram tarafından silindiğinde buradan söylemek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Silinen instagram kullanıcı adını tekrar alabilir miyim? (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ben hesabımı sileli 7 ay oldu simdi ayni kullanici adiyla tekrar hesap acabiliyorum diger hesabima ne olmustur

  2. Ya soyle birsey bir baskasi tam sizin verdiginiz ornekteki gibi isim olarak almis enesdeniz diye spamladim kapandi simdi o kullanici adini alabilirmiyim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın