Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Windows 8’de Mağaza ( Store ) Kapatma

2.630 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1 işletim Sistemi kullananlar için Mağaza Nasıl kapatılır bunun hakkındabilgi vermek istiyorum. Windows 8.1 Mağaza uygulamasında programların dışında bilgisayarınıza yeni sunumlar hazırlamak sunmak ve eğlenceye dönüştürmek için yapılmış uygulamarı ücret karşılığında yada ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir platformdur.

Windows 8.1 veya Windows RT 8.1  kullanmasınız gerekir peki Bu mağaza olayını kullanmak istemiyor iseniz yanlışlamaya bilgisayarınızda ücretli uygulama indirmeyi istemiyor iseniz bu mağazayı nasıl kapatabiliriz ?

Bunun için Mağaza ( Store ) Kapatmak için Gpedit.msc komutunu kullanarak bir adım ile adım ile kapatabiliriz. Bunun için Çalıştır ( Win + R ) Tuşları yardımı ile Çalıştır Penceresine  gpedit.msc  komutunu yazarak Windows ayarlarını açıyoruz.

 

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Mağaza ( Store )  Bu ayara çift basalım ve Karşımıza gelen pencere ile Turn off the Store application ayarını Enable yaparak Mağaza uygulamasını kapatalım .

Daha Sonra Ayarları algılaması için Çalıştır Penceresine  gpupdate komutunu yazarak ayarları bilgisayara hızlı bir şekilde algılatalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın