Sponsorlu Bağlantılar

permalink nedir?

854 views
Sponsorlu Bağlantılar

permalink olarak karşınıza bazen bir terin olarak çıkabilir. WebMaster konusunda yada bu konuda ilgisi olanlar için bu terimin Anlamı ; Kalıcı Link demektedir. Permalink ( Kalıcı link )  sitenizde yazdığınız ve bu konuya erişmek için oluşturulan Başlık link’i dir. Bu link ile konu başlıklarına ulaşabilir yada bir başka bir siteye konu başlığı göstererek ulaşabilirsiniz.

Örnek : Sizin bir Blog sayfanız var konu ile ilgili bir haber çıktı ve bu haberi sayfanızda paylaşarak yada ilgili konu ulaşmak için bir link yazarak yönlendirme yaparsınız.  Örnek :  Wifi Şifresini Nasıl öğrenebilirsiniz bu konuya ulaşmak için https://ademocut.com/bilgisayardaki-wifi-wireless-sifresini-nasil-ogrenirim-resimli/  link’den gidebilirsiniz. işte buraya belirtilen link kalıcı linktir.

Bu kalıcı linkleri oluşturmak wordpress kullanıcıları için aslında çok basittir. permalink için Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar kısmından belirleyebilirsiniz.

Resimde Görüldüğü gibi Seçtiğiniz Seçenek ile Yazdığınız yazı ismine göre belirleyebilirsiniz yada oluşturduğunuz Tarihe Göre Belirleyebilirsiniz. Ay ve isim Göre kategori şeklinde seçebilir , gün isimlere göre belirleyerek yazınız ile ilgili olarak Kalıcı Link Belirleye bilirsiniz. WordPress için bu işlem oldukça basittir. Yalınız php,asp,java gibi yazılımlar bir bu işlem faklıdır.

Arama Tags & Etiket ;

permalink nedir, permalink ne işe yarar , permalink ne demek, kalıcı link nedir, kalıcı link ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın