Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] MCDBA Sertifikasına Nasıl Sahip Olabilirim

477 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımızda MCDBA Sertifikasına nasıl sahip oluruz bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Micrsoft tarafından Verilen bu Belgeyi alabilmek için Belirli Sınav merkezlerinde 70 TL gibi bir sınav ücreti ödeyerek alabileceğiniz ve ingilizce Bilginizinde iyi olması gereken bu sınava girebilmek için bazı sınavlardan başarılı olmanız gerekmektedir.

MCDBA yani ( Microsoft Certified Database Administrator )  yani Türkçe Karşılığı olarak Microsoft Sertifikalı Database Yönetici ) belgesini alabilmek için aşağıdaki Sınavlardan Başarılı olmanız Gerekmektedir.

( Microsoft Certified Database Administrator ) Belgesini Alabilmek için 3 adet Zorunlu ve 1 adet ise seçmeli sınavları almanız gerekecektir.

mcdba sertifikası

Exam 70-228 Belgesini , Exam 70-229 Belgesini Almanız gerekecektir.

mcdba belgesi

Daha Sonra Bu Sınavlardan Sonra Yukarıdaki Tabloda oluşan Exam 70-290 , Exam 70-291 , Exam 70-215 Sınavlardan Birini daha almanız gerecektir.

 

mcdba seçmeli sınav

Resimler : ” ardenagopyan .com “

Yukarı Tabloda Belirtildiği gibi Bu Exam birini Seçmeli olarak Alabilirsiniz. Belirleyeceğiniz Sınav merkezlerinde , Gözetmen ve Kameralı sistem ile online bağlanarak sınavınızı verebilirsiniz. Her Sınav başı 70-80 Tl bir ücreti olduğunu unutmayınız. Bu rakamlar değişebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın