Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Donma Sebepleri ve Çözüm Yolları

311 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome kullanıcıların en sık rastladıkları sorunlardan biride Chrome Donmasıdır. Genelde Chrome web Browseri stabil olarak çalışır bilirdik son zamanlar sık sık Bağlantı hatası vermeye başlaması SSL hatası ile karşılaşırdık şimdi son zamanlarda ise Donma takılma sıklığı yaşanmaktadır.

Bu sebeplerin Nedenleri Nedir diye soracak olursak ; Bu neden kullandığımız bilgisayardaki ekran kartı ve işlemci ile hiç bir alakası yoktur be tamamen Chrome’de yapılan güncellemeler ile kaynaklıdır genel olarak şunu da göz önünde bulundurursak kullanmış olduğumuz Antivirüs yazılımlarının tarayıcı eklentileri var ise bunlarda yapabilir bunu da göz önünde bulunduralım.

Kullanmış olduğumuz Ram bile harcayarak işlemciyi hızlandırmaya kadar gitmektedir.  Flashplayer durması yapmakta donmalara sebep vermektedir.

Peki bununla ilgili Neler yapabiliriz. Bununla ilgili Donmalara ilk önce Chrome için gelecek bir güncellemeyi Beklemek gerekecektir. Çünkü Google Chrome güncellemesi ile düzelecek bir şeydir bu ,Ayrıca konu içinde dediğimiz gibi bilgisayarınızda Antivirüs yazılımı var ise bunun Tarayıcı Eklentilerini kaldırmanızı birde öyle denemenizi tavsiye ederim . Son olarak ise Google Güncellemesi gelene kadar bir başka tarayıcı Mozilla – Yandex – Safari – Explorer tarayıcılardan birini kullanınız.  Google Chrome güncellemesini el ile yaparak son kez birde bu şekilde denemenizde fayda olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın