Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası

139 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Her zaman Stapil çalışmayabilir. Bilgisayarda Bazı ayarlarını değiştirdiğinizde yada bilinçsiz yüklediğiniz bir program yada yaptığınız işlemlerden dolayı sıkıntı yaratabilir. Bu sıkıntılardan biride ” Windows Bu Diske Yüklenemez”  Bu bilgisayarın Donanımı Önyükleme yapmayı desteklememektedir. gibi hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu Hatalar Genelde Bios Ayarlarından Kaynaklıdır. bios Ayarlarında yapılan bir değişiklik ile bu sorunu Çözebilirsiniz.

Windows Bu Diske Yüklenemez nasıl çözülür?

 Bu hataların bir kaç nedenlerinden biride Hdd’ kaynaklı bad sektör olabilir. Bad sektör üzerine gelen yazma işleminde bu işlem başarısız olacağı için sorun teşkil etmektedir. Bios Üzerinden İDE yada Sata ayarlarından yapılan değişiklik ile kaynaklı olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekeceği için Bu Hata Düzeltmek için Eğer’ki Bios Ayarlarında Boot Mode UEFI olarak seçilmiş ise bu hatayı vermektedir. Bu Hatayı Düzeltmek için Sata İde Konfigürasyonu olan kısmı İDE olarak ayarlamanız yeterlidir.

Arama Tags & Etiket;

Windows Bu Diske Yüklenemez sorunu, Windows Bu Diske Yüklenemez hatası, Windows Bu Diske Yüklenemez Windows 10, Windows Bu Diske Yüklenemez problemi, Windows Bu Diske Yüklenemez error, Windows Bu Diske Yüklenemez sorunsalıi Windows Bu Diske Yüklenemez çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın