Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da şu rezilliği izlesene ya!! mesajına dikkat

695 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde internet başında tüm gün geçirebileceğimiz Sosyal Ağ sitesi olan Facebook anlatmaya gerek yoktur. Facebook kendini yenilemek için değişiklik yapıyor bunun yanı sıra ise bir o kadar da bundan faydalanmak isteyen kişilerde bir o kadarda boş durmuyorlar. Son zamanlar mesaj olarak gelen  “” Şu Rezilliği İzlesene ya “”  yada Şu Rezilliğe Bak ya ” gibi mesajlar ile Facebook kullanıcıların merakını kabartan mesajlar ile sizi bir yerlere çekerek bilgisayarınıza sızmaya çalışan korsanlar olabilir.

Merakınızı uyandırarak Mesajda gelen linke yönelterek bu linki açmanızı sağlayarak bilgisayarınıza virüs girmesini sağlayan böyle mesajlara itibar etmeyiniz.

Bu linkleri açtığınızda bu virüs size de bulaşarak sizin haberiniz olmadan arkadaşlarınıza yollayacaktır. Peki Böyle bir virüse Maruz kaldığınızda Ne yapmalısınız.

Facebook hesabınızın Şifresini Değiştiriniz , Bu mesajdaki link sayesinde şifreniz başkasının eline geçebilir. Daha sonra Uygulamalar bölümüne girerek Bilmediğiniz tüm uygulamaları kaldırınız oyun yada buna benzer kullanmadığınız bilmediğiniz uygulamaları kaldırınız. “http://www.gezginler.net/indir/combofix.html” son olarak Bilgisayarınıza ComboFix Programı indirin ve Bununla Taratın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın