Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Eskiyen H.D.D lerinizi Çöpe Atmayınız

726 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız bilgisayarınızda Kapasite yetmiyor olabilir , Resimlerinizi,Müziklerinizi depolarken kapasitenizi yükseltmek isteye bilirsiniz. Bunun için yeni bir Harddisk arayışına girdiniz Bilgisayarınız için uygun olan Harddisk ( HDD ) satın alarak kapasitenizi fazlalaştırdınız.

Peki Buraya kadar Bir şey yok ,peki bilgisayarınızdan çıkardığınız eski HDD napacaksınız ? Bir kenara mı atacaksınız? Tabiki Hayır!! Eski kullanmak istemediğiniz HDD lerinizi Harici Harddisk olarak kullana bilirsiniz aslında En mantıklısı da bu , gittiğiniz yere götürebilir tüm arşivlerinizi elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Peki bu nasıl olacak ? Bilgisayarınız Laptop ( Notbook ) ise Genelde bu harddiskler 2.5 İnç’lik dir.bunun için piyasada satılan 2.5 İnç’lik duruma göre İDE / SATA kutular vardır. Bunun için Harddisk yerleştirerek Harici Harddisk yapmış olursunuz.

2.5 Hardisk Kutu - Hangisi Almalıyım

 

 

Bilgisayarınız Masa Üstü ise Kullanılan Harddisk ise 3.5 inç dir. Bununda SATA ve İDE desteği olacağı için Buna Uygun kutular ile kullanabilirsiniz. Bunlar Genelde Elektrik adaptörü desteklidir.

3.5 harddisk kutusu

 

 

Bu Adaptörleri kullanarak Bilgisayarınızdan çıkardığınız eski HDD leri Harici Hardisk olarak kullanarak depolama ünitesi olarak kullanabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın