Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Disk Belleği ( Ram ) % 100 Çalışma Hatası

487 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Görev Yönetici Açtığınızda Bu işlemi Kısayol ilede yapabilirsiniz. Ctrl + Shift + Esc tuş kombinasyonlarına birlikte basarak yada Ctrl + Alt + Delete tuşları ile yapabilirsiniz Görev Yöneticini Açtığınızda Performans > Kaynak izleyici > Disk kısmına girdik den sonra Burada Çalışma Oranı % 100 gösteriyor ise Diskinizi sürekli meşgul eden bir veri kaynağı vardır.

Disk Kullanım Hatası

 

Peki Bu disk kullanımı %100 olduğunu tesadüf üzerine mi anladınız yoksa bilgisayarınızı Kasan bir şeylerden dolayımı Anladınız ? Belki tesadüf olarak görebilirsiniz yada bilgisayarınızın yavaşladığını verileri disk üzerinden geç geldiğini Anlamış olabilirsiniz. Bununla ilgili olarak bir kaç başlıklar altında not vermek istiyorum.

* Eğer ki bilgisayarınız baktığınız an itibar ile Güncelleme yapıyor ise Bu Windows Update olabilir yada Herhangi Bir yükleme yazılımı olabilir ( Antivirus vb.) programlar kendi bünyesinde güncelleme yaparken disk üzerinde yazma işlemi yapacağı için Diskin çalışma performansını etkileyecektir.

Bununla ilgili Gerekli Güncellemeleri Yaptık dan sonra Bu oranı Tekrar bir gözden geçirerek kontrol ediniz.

* Windows işletim Sistemi disk kullana bilir Ama %100 bir oranda kullanmayacağı için bu en son bir ihtimaldir.

* Diskleriniz de sorun olabilir Bunlar Mekanik aksamlı diskler için kaynaklana bilir bununla ilgili Hdd Tune programı ile ilgili bir program kullanarak diskinizi tarama yapınız Eğer disk’de sorun görünüyorsanız artık disk değiştirmenin zamanı gelmiştir. Ssd diskler biraz pahalı ama bundan sonra rahat edecek bir hale geldiğini göreceksiniz.

* Sanal Belllek Ayarlarını Kontrol ediniz. Sanal Bellek ile ilgili Konu Başlığını buradan ulaşabilirsiniz.

*Bilgisayarınıza virüs kontrolü Ediniz çünkü bazı virüsler Cpu , Bellek, Disk donanımlarını devamlı meşgul edeceği için Güncel bir antivirüs yazılımı bilgisayarınızı kontrol ediniz.

 

Bu işlerimi uygulamasını yaparsanız tekrar Disk Kullanımı iyi gözlemleyiniz . Bu sorunların başlıca ana kaynağı arka planda çalışan programların Güncellemesi olduğunu unutmayınız.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın