Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarıma Sıvı Döküldü ACİL Ne Yapabilirim ?

1.368 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar form sitelerinde ve buna benzer sitelerde sıkça rastlanan bir sorun gibi geliyor bilgisayara su,cola gibi buna benzer sıvıların döküldü ve ne yapabiliriz gibi başlıklar açılarak bilgi istenmektedir. Peki Bilgisayarımıza dökülen sıvı maddelere karşı ne yapılabilir. Bununla ilgili olarak ne yapılabilir ?

Bilgisayara Su Döküldü 

Bu gibi Durumlar’da aynen diğer elektronik eşyalar gibi Diz üstü bilgisayarlarımıza’da müdahale edebiliriz aşağıdaki Başlıkları inceleyebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarımıza çay,kahve,su,cola,ayran ve buna benzer sıvıların dökülmesinden dolayı ilk yapılması gereken şey Bilgisayarımızı hemen kapatarak elektrik alan elektrik adaptöründen ve Bataryasını hemen çıkarmanızdır , Böylece sıvı temasından dolayı kısa devre yapmasını önlemiş oluruz.

Bilgisayarımıza sıvı döküldüğünden dolayı bilgisayarımızın içerisine fazla nufus etmemesi için bilgisayarımızı ters çevirerek içindeki sıvının dışarı akmasını sağlayabiliriz.

Bilgisayara Sıvı Döküldü 

Sıvı Dökülen Bilgisayarımız Garantili ise kullanıcı hatasından dolayı garanti kapsamına girmeyeceğinden dolayı masraf fazla çıkabilir..!

Bilgisayarınızı Bilgisayarcıya  götürerek bundan sonraki işlemleri Tecrübeli bir Bilgisayarcıya bırakabilirsiniz . Eğer Bilgisayarcıya vermeden kendiniz yapmayı düşünüyorsanız biraz bilgisayar söküp takmak dan anlamanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızın Klavye takımını sökerek iyice kurulamanız gerecek bilgisayar parçalarını gözlemleyip bunları kurulamanız gerekecektir. Akla ilk gelen şey telefonlarda olduğu gibi pirinç koymaktır pirinç bildiğiniz gibi nemi emme özelliği olduğu için bu bakliyat dan yararlanabiliriz.

Ama pirinç taneleri klavye arasına girebileceğini düşünmüş olabilirsiniz o zaman ince bir tülbent içerisine pirinci doldurarak bilgisayarınızın nemli kısımlara koyabilirsiniz.

Bilgisayarınızın içine Saç kurutma makinesini tutarak nemli yerleri kurutabilirsiniz buda ayrı bir çözümdür.

Bilgisayar parçalarında sıvı kaynaklı oksitlenme olabileceği için Bilgisayar parçalarını saf Alkol veya Sentetik Tiner  ile diş fırçası ile fırçalayarak bilgisayarınız içini iyice temizleyerek kurumasını bekleyiniz. ( Riskli )

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın