Sponsorlu Bağlantılar

Avast! Pislikçi nedir nasıl temizlenir?

4.255 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda sizlere ” Pislikçi ” nedir , ve Pislikçi’ denilen şeyden nasıl kurtuluruz bundan bahsetmek istiyorum. İlk önce Avast! nedir kısaca bundan bahsetmek istiyorum. Avast! bir antivirüs yazılımı olup bilgisayarımızın güvenliği için geliştirilmiş antivirüs yazılımının adı’dır.

Avast!şirketi Çek Cumhuriyetinde yer almaktadır. Bilgisayar üzerinde bulduğu virüsleri sesli ve Görsel olarak Kullanıcılara bildirmektedir. Şimdi Gelelim Pislikçi ye , Avast! grimefighter adında bir yazılım geliştirdi bu yazılımda zararlı yazılımları Pislikçi adı vererek bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımları bularak sizlere pislikçi adında uyarmaktadır.

Yani Bir başka firmada yeni bir yazılım hazırlayarak pislikçi değilde Mikropcum gibi isimler verebilir. Yani kısa anlaşılan dilde virüs diyebiliriz :) Eee peki Nasıl Temizlenecek bu pislikçi bunu Avast! Geliştirdiği için Avast! sizden yazılım için karşılığında para isteyerek bunu satın alarak kullana bilirsiniz.

 grimefighter bilgisayarınızdaki Kilitli Dosyaları da tarayarak Bilgisayarınızda derinlemesine tarama yaparak virüsleri tespit eder. 

Ama Bunu Pislikçi yani virüsleri silmenin bir çok yolları da var Sistemizi tehtid eden yazılımlar, Cpu devamlı eden virüsler , Tarayıcılarınıza bulaşan virüsler , gibi bunları ayrı ayrı silmenin alternatif yolları mevcut. İşlemci Virüsleri için ComboFix,Tarayıcılar için AdwCleaner , SpyHunter, alternatif virüs temizleme yazılımlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Avast! Pislikçi nedir nasıl temizlenir? (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. abi peki bu virüsü kaldırmazsak bi zararı olur mu nereye yayılmış bu virüs anlatırmısın

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın