Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Tabletmi Alma Kriterleri Nelerdir?

64 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Arkadaşlar Günler hızlı bir şekilde ilerliyor bunun yanında Teknolojide hızla ilerlemekte , Teknolojiye ayak uydurmak takip etmek gerekmektedir Masaüstü bilgisayarlar Notbooklar Netbooklar derken Tablet bilgisayarlar popüler oldu yeni tablet alacak arkadaşlarının bilmesi gerek bir bilgiler vermek istedim. Bu Başlıkları aşağıda sıraladım umarım işinize yarar.

1- Tablet deki İşlemci Çekirdek sayısına Dikkat ediniz

Teknoloji hızla ilerledikçe Tek çekirdek işlemciler de rafa kalkmaya başladı eskiden uygulamaları tek çekirdekli işlemcilerle çalışabiliyordu şimdi güncellenen  işletim sistemi yazılımları ve yeni uygulamaları artık çift çekirdekli işlemcilerle daha stabil çalıştırabilirsiniz. bu yazdığım şuan çift çekirdekli işlemciler için zamanla işlemci çekirdek sayısı da artacaktır. oyunları videoları takılmadan izleye bileceksiniz.

 

2-Garanti ve SAtış Sonrası Desteğe Dikkat ediniz ?

Ürün satışlarında ürünün garantisi varmı ve stış sonrası desteğinin olup olmadığını kontrol ediniz , tablet bilgisayarlada  donanım küçük olduğu için arızalarda biraz fazla olabilir , donanımlar pahalıda olabilir bu süreçde garantinin olup olmadığını bakınız. Teknik Servis ağının olup olmadığını iyi araştırınız.

3-Alacağınız Tablet için Fiyat Araştırması Yapınız !!

Piyasada satılan ucuz tablet sizi yolda bırakabilir , 100 tl gibi fiyatlarda satılan 7 inç tablet sizi yolda bırakabilir ” Ucuz Etin Suyu Kara Olur Derler ”  , Çok pahalı tabletlerdende sakının normal makul fiyatlarda tablet almak için e-ticaret sitelerinde araştırmalar yapabilirsiniz.

Örnek verecek olursak alacağınız tabletin modelini  bazı alış veriş sitelerinde araştırabilir nerde ne kadar fiyatlarda gidiyor diğer teknoloji marketlerdeki fiyatlarla kıyaslabilirsiniz.

4- Ekran Çözünürlüğüne Dikkat ediniz !!

Günümüzde Büyük ekran Tabletler için 1080p Full Hd kalitesinde  , mini Tabletler için ise 780p Hd kalitesinde ekranlar nerdeyse standart hale geldi.  480p ekranda izlediğiniz video ile 780p yada 1080p ekran arasında çok fark göreceksiniz. Bunun için piksel sayısı yüksek olan tablet almaya özen gösteriniz. Tablet Almak için Bu kriterlere özen gösterebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın