Sponsorlu Bağlantılar

QR Kodu Nedir ? / QR Nasıl Oluşturulur?

118 views
Sponsorlu Bağlantılar

QR Kodu Nedir ?

Quick Response Yani  QR kodu 90 yıllarda otomotiv şirketleri için geliştirilen son yıllarda Akıllı telefonların gelişmesiyle popülerliği artan özel barkod okuyucuları ile okutulabilen bir sistemdir.

 

Her ürün yada bir cisme barkod kodu verilebilir, barkodlama ile  ilgili firmalar ayrıca vardır. Fakat bizim bu konumuzda qr kodu oluşturma ile ilgili bilgi vereceğimiz için bir web sitesi, telefon numarası veya adres bilgileri içinde qr kodu oluşturabilirsiniz. bunun için aşağıdaki adres üzerinden qp kodu nasıl oluşturulur? bunu bir site üzerinden yapabileceğimizi açıklıyoruz. 

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

QR Kodu oluşturmak o kadarda zor değil bunun için  DuckDuckGo “https://duckduckgo.com/”  sayfasını ziyaret ediyoruz. ziyaret ettiğimiz bu sayfamızda gelen pencereye de yapılacak işlem çok basit. arama yerine QR Kodu‘nu oluşturacağım bunun için qr ve  karakter bir site de olabilir bunu yazıyoruz. ve Mercek işaretine basıyoruz.

 

arama adresi qr ademocut.com adresini veya sizin site ismini veya qr kod oluşturacağınız bir link adresi yazarak linki qr koduna çevirebilirsiniz. böylece site üzerinde sosyal ağ üzerinde Facebook, Twitter veya İnstagram üzerinde bu barkod kodu ile reklam tanıtımları veya kartvizit üzerine kodu ekleyerek kısa erişim sağlabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

QR Kodu Nedir ? / QR Nasıl Oluşturulur? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın