Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Stabil Çalışması için temizlik şart !

518 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Arkadaşlar Bilgisayarların stapil çalışabilmesi için bilgisayarların temizlik bakımının yapılması şarttır, Bilgisayarlardaki çalışan elektronik aksamların zamanla tozlanması sonucunda bilgisayar parçalarının  yavaş çalışmasına sebep verirler  . Bundan kaynaklanarak bilgisayarda yavaşlamalar donmalara sizi yarı yolda bırakabilirler.

Bu yüzdendir ki bilgisayarların içerisinde bulunan işlemci fanı, ekran kartı fanı, Kasa Fanı, hatta Power Sup fanı, temizlenmesi gerekmektedir.

Bunu Nasıl yapabiliriz gibi soru aklınıza gelebilir , Ekonomik gücü olanlar için bilgisayar marketlerinde satılan Elektronik komprosörler gibi hatta evde kullandığınız  elektrikli süpürge makinesi ile emici tarafı değilde hava üfleyen kısmıyla bile bunları yapabilirsiniz.  Zamanla temizlenmeyen fanlar bilgisayarlarda ısınma soru yapacaktır bu ısınmalar dan dolayı başka mekanik arızaları da tetikleyecektir.

Hatta ve Hatta bilgisayar kasasının içindeki kabloların hava akımını iyi yapılabilmesi için dağınık bir şekildeyse bunları toplayarak bir arada tutmanız bile buna etken olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın