Sponsorlu Bağlantılar

yazıcı duraklatıldı sorunu nasıl çözülür?

11.464 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda “yazıcı duraklatıldı” sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili siz takipçilerimize bilgi aktarmaya çalışacağız. Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemlerinde veya diğer önceki sistemlerde yazıcıya çıktı gönderdiğiniz zaman karşılaşacağınız sorunlardan biride yazıcı duraklatıldı hatasıdır. Çevrimdışı veya duraklatıldı yazının marka ve modeline göre yaşanan problem değilde Windows işletim sistemi tarafında oluşan nedenlerden dolayı kaynaklıdır.

Yazıcı Duraklatıldı Çözümü ;

Kullandığınız belli başlı markalar HP, Brother, Samsung, Canon, Epson, Xerox gibi markalarda yapılması gereken ilk önce yazıcı çevrimdışı’mı çalışıyor yoksa duraklatıldı mı? Bunun için yapacağınız adımları takip edelim.

  • Başlat 
  • Yazıcılar ve Tarayıcılar
  • Sağ üst Köşede ilgili ayarlar kısmından ( Cihazlar ve yazıcılar ) 
  • Bilgisayar’da yüklü mevcut kullandığınız yazıcılar gelecektir.
  • Kullandığınız yazıcının üzerine geliyoruz ve fare’nin sağ tuşu ile “yazdırılan öğeleri göster” menüsüne giriyoruz.

Yukarıda menüde olduğu gibi Yazıcı sekmesini açtığımız’da “Yazdırmayı Duraklat” ve “Yazıcıyı Çevrimdışı Kullan” sekmeleri eğer işaretli ise bunları kaldırın. Bu kendiliğinden işaretlendiği gibi bazende sistem kullanıcıları tarafından yanlışla yazıcıya döküman göndermeyi engellemek içinde kapatılabilir. Yazıcı duraklatıldı sorunu çözümü için yapılacak adımlar bunlardır.

Eğer ağda bir yazıcı kullanıyorsanız ( network ) ortamında o zaman yazıcının yüklü olduğu sunucu yada bilgisayarda yazıcı paylaşımda güvenlik izinlerinin verildiğini kontrol ediniz, paylaşıma açılınca yazdırma izinleri önemlidir. Bunun dışında yazıcıya evrak gönderemiyor hala sorun yaşıyorsanız sürücülerin doğru yüklü olduğundan emin olunuz. Yazıcı duraklatıldı hatası çözümünde sizde sorunlarınızı yorumlar bölümüne bırakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

yazıcı duraklatıldı sorunu nasıl çözülür? (5 Yorum)

Yorum Yaz

    • Ferhat bey, yazıda bir link adresi olacak o link adresi üzerinden itiraz edebilirsiniz.

  1. konunun başka bir çözümü yok mudur, 30 şubeli bir marketin bilgi işlem sorumlusuyum, araştırdığım çözüm yollarının hiç biri kalıcı sorun gideremedi, bu yöntemi uyguluyoruz zaten, yardımcı olursanız sevinirim.
    iyi çalışmalar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın