Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 alarm kurma nasıl yapılır?

1.610 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft’un son göz bebeği yeni işletim sistemi Windows 10‘da önceki işletim sistemlerinden Windows 8.1 ‘de başlaya alarm özelliği hakkında bilgi vereceğimiz. Cep telefonlarda olduğu gibi alarm özelliği artık masaüstü ( desktop ) bilgisayarda da kullanabilirsiniz. Windows 10 alarm kurma sayesinde işleriniz daha’da kolaylaşacaktır. 

Windows 10 Alarm Kurma ;

Windows 10 işletim sistemi kullanan kullanıcıların bilmesi gereken bu özellik oldukça işinize yaracaktır. Bu alarm kurma nasıl kurulur? Bunun için size vereceğimiz ipuçları ile bunu kolaylıkla sizde kendi bilgisayarınız da deneyebilirsiniz.

Windows 10 alarm nasıl kurulur? 

Başlat menüsü yanında arama özelliğini kullanarak “Alarmlar ve Saat” arama kelimesini yazdığımız da eşleşmeler alanında Bu özelliği bulacaksınız. Bu özelliği alarm kurma için açıyoruz. Alarm özelliğini aktif etmek için aşağıdaki pencere açılacaktır.

Alarmlar ve Saat penceresi altında “Alarm – Dünya Saati – Süreölçer – Kronometre” sekmesini de göreceksiniz. Aktif etmek için Açık – Kapalı düğmesini açık pozisyona getiriyoruz. Şimdi alarmı oluşturmak için saatin olduğu yere bir kere fare ile dokunuyoruz.

Saat üzerine bir kere dokunun ve karşınıza alarm kurma ekranı gelecektir. Bu alanda saatinizi saat dilimini, alarm adını, tekrar zamanını, alarm sesini, erteleme süresi bunları ayarlıyoruz ve menü’nün en altında kayıt et yada sil butonu ile ne tür işlem yapacaksanız seçiyoruz.

Windows 10 alarm özelliği kullanma işlemi bu kadar artık alarm kurduğunuzda alarm süresi geldiğinde ekranın sağ al köşesinde bir açılır pencere ile size ayarladığınız ses tonu ile alarm çalacaktır. 

Alarmı kurdunuz süresi gelince sizi uyaracaktır, bu uyarı penceresinde aynen mobil cep telefonlarında olduğu gibi , süreyi erteleme, yada kapat menülerini kullanarak alarm durumunu yönetebilirsiniz. Bu konumuzda Windows 10 alarm özelliği nasıl kullanılır, alarm nasıl kurulur konusunda bilgi ermeye çalıştık. 

Dünya Saatleri ; Be menüde global dünya saatleri ekleyebilir, diğer ülkelerin saatlerini kontrol edebilirsiniz. Süre Ölçer ; bu özellik geri sayım yapmaktadır. Kronometre ; süre ölçen diğer özelliktir. Alarm özelliği ve diğer özellikleri kullanabilmek için bilgisayar kapalı olmamalı ve açık olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın