Sponsorlu Bağlantılar

Yandex veri güvenliğiniz tehlikededir

544 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Yandex Browser kullananlar için uyarı mesajında “veri güvenliğiniz tehlikededir” sorunu nedir? Bununla ilgili bir tehlike arz etmekte midir? Bununla alakalı olarak sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

VERİ GÜVENLİĞİNİZ TEHLİKEDEDİR YANDEX

Sizde internete girmek için yandex kullanıyorsanız bazı sitelere girişte bu uyarı mesajını alabilirsiniz. Aslında bu uyarı mesajını Google Chrome kullananlar çoktan alıyorlar bile net::err_cert_authority_invalid hatası, sorunu girmiş olduğunuz sitenin güvenlik sertifikası ile ilgilidir. Google bundan sonra SSL sertifikası kullanmayan siteleri bağlantınız güvenli değil ibaresiyle uyarmaktadır.

Girdiğiniz siteler HTTP:// ve HTTPS:// protokollerine göre bağlantı sağlamaktadır. Eğer girdiğiniz siteler sertifika ile bağlantı sağlanmıyorsa HTTP:// ile bağlanıyorsa o zaman veri güvenliğiniz tehlikedir uyarı vermektedir.

Konuyu özetlemek gerekirse girmeye çalıştığınız siteden kaynaklı olan bu hata mesajı site admini tarafından SSL sertifika kullanılana kadar bu sorun yaşanacaktır. Site sahibi tarafından da olumsuz yönde etkileneceği için SSL sertifika kullanımına kendileri geçecektir.

Daha önceden yazdığımız bağlantınız gizli değil hatası yazımızı ayrıca okuyabilirsiniz. Bu konu anlatımında Yandex veri güvenliğiniz tehlikededir yazımızla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın