Sponsorlu Bağlantılar

xlive.dll hatası nasıl çözülür?

2.582 views
Sponsorlu Bağlantılar

xlive.dll genel olarak yeni nesil oyunlar sırasında kaynaklanan bir dll sorunu olarak görünmektedir. İnternet’den indirdiğiniz bir oyunu kurarken veya bu oyuna ait bir crackli dosya kurduğunuz sıralarda olabilir. Genel oyunların başında GTA IV oyunlarında sıkça rast gelmektedir.

xlive.dll hatası çözümü için ilk önce bu dosyayı indirmemiz gerekecektir. GTA 4 kaynaklı hatalarda yine aynı çözüm yolu ile sorunu giderebilirsiniz. xlive.dll internet’den indirmeden önce işletim sisteminize göre ve bit yapısına göre yani 32 veya 64 bit göre indirmeyi unutmayın.

xlive.dll indirhttp://www.dllrepair.com/dll/download.php/xlive.dll/xlive.htm” adresi üzerinden bu dosyayı indirebilirsiniz.

xlive.dll sorunu nasıl çözülür?

(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista , Windows 7 , Windows 10)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz . Bilgisayar 64 Bit ise C:\Windows\SysWOW64\ klasörü içine atınız ardından Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32 xlive.dll

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve Bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

Arama Tags & Etiket ;

xlive.dll sorunu çözümü , xlive.dll hata çözümü , xlive.dll nasıl çözülür , xlive.dll kesin çözüm , xlive.dll gta 4 , xlive.dll problemi , xlive.dll error , xlive.dll sorunsalı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın