Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi Yüz Tanıma Ekranı Kapatma

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Xiaomi yüz tanıma ekranı nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Akıllı telefonlarda, tabletlerde güvenlik önlemi olarak, ekran çizgisi, pin kodu, parmak izi ve yeni özelliklerden biri olan yüz tanıma özelliği kullanılabilmektedir.

Bana kalırsa en zayıf açıkta parmak izi ve yüz tanıma ( Face ID ) sistemidir. Bunu biraz düşündüğünüzde sizde anlayacaksınızdır.

Bazı kullanıcıların sıkça sorduğu sorulardan biride yüz tanıma yani Face ID iptal etme konusunda sorulan sorulardır. Genel olarak yeni kullanıcıların sıklıkla arama yaptığı konulardan biridir. Şimdi asıl konumuza gelecek olursak Xiaomi yüz tanıma kapatma nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu anlatacağız.

XİAOMİ YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA

 

  • Ayarlar
  • Şifreler ve Güvenlik
  • Yüz Tanıma
  • Telefona daha önce tanımladığınız Pin Kodu
  • Yüz verisini kullanarak kilit aç
  • Bu özelliği kapatıyoruz.

Böylece yeni kullanıcılar için aktif ettiğiniz yüz tanıma güvenlik özelliğini kapatabilirsiniz. Tekrar aktif etmek için yine aynı adımlarla etkileştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

FACE ID ( Yüz tanıma özelliği ) etkinleştirme veya devre dışı bırakma özelliğini bu şekilde kullanabilirsiniz.

FACE ID NEDİR?

Apple tarafından tasarlanan bir yüz tanıma sistemidir. 2017 yılında Steve Jobs Tiyatrosunda Lansmanı yapılmıştır.

Bu konumuzda Xiaomi yüz tanıma özelliğini kapatma, devre dışı bırakma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın