Xiaomi yazılım güncellemesi nasıl yapılır

3.633 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi yazılım güncellemesi konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız. Yeni özellikler katılması, güvenlik açıklarının kapatılması sebebiyle işletim sistemlerinde yapılan güncellemeler diğer adıyla upgrade ile sürüm güncellemesi tüm bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefon ve tabletler de yapılmaktadır.

Bizimde bu konumuzda akıllı telefonlardan piyasada tutulan markalardan biri olan Xiaomi sürüm güncellemesi nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalışacağız.

XİAOMİ VERSİYON GÜNCELLEMESİ

Xiaomi model telefonlarda yazılım güncellemesi yapmak için ilk önce wi-fi ağına bağlı olmanız gerekmektedir ve aynı zamanda mobil internetinizin olması gereklidir. Yüksel veri indirimi olacağı için kablosuz ağa bağlanarak sürüm güncellemesi gerçekleştirmeniz gerekeceği için ilk buna dikkat ediniz.

Daha önceki konularımızda dediğimiz gibi güncellemeler öncesinde mutlaka telefonun yedeklenmesini tavsiye ederiz. Akıllı telefonu yedekledikten sonra aşağıda ilerleme kılavuzunu takip ederek güncelleme işlemine başlayabiliriz.

Yazılım güncellemesi sırasında telefon kapanacak karşı taraftan güncellemeleri aldıktan sonra versiyonu güncellenmiş şekilde yeniden başlayacaktır.

  • Ayarlar
  • Genel ayarlar
  • Telefon Hakkında
  • Sistem Güncellemeleri

Bu adımda karşı taraftan bir güncelleme olup olmadığını tarayacaktır. Eğer yeni bir güncelleme var ise o zaman “güncelleme” butonu ile güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak piyasada bulunan Xiaomi 8, Xiaomi note 7, Xiaomi mi 5 ve diğer tüm sürümlerde Xiaomi yazılım güncelleme yapmak için bu adımlar ile yapılmaktadır.

Tavsiye Yazı; Android telefon rehber yedekleme nasıl yapılır

Bu konumuzda xiaomi yazılım yükleme, xiaomi yazılım güncellemesi nasıl yapılır sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın