Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi RedMi Note 5 format atma nasıl yapılır

123 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi RedMi Note 5 format atma işleminin nasıl yapılacağına dar bilgi vereceğiz. Konumuza başlamadan öncede birkaç önbilgi verdikten sonra formatlama işleminin nasıl yapılacağına dair konumuza geçeceğiz.

Virüsler, donma, takılma, yavaşlama, ikinci el satışları öncesinde ve teknik servise vermeden önce cihazlara genel olarak formatlama işlemi yapılmaktadır. Xiaomi RedMi Note 5 sıfırlama işlemi de bunlardan biridir. Telefona format atmadan önce cihazın tüm bilgilerini yedeklemeyi unutmayınız.

Xiaomi RedMi Note 5 formatlama öncesinde telefon rehberini, notlarınızı, resim ve videolarınızın bir yedeğini mutlaka alınız.

Xiaomi RedMi Note 5 hard reset atma öncesinde cihazın şarjını da kontrol ediniz. Şarjının %50 seviyesinin altında olmadığından emin olunuz. Gerektiğinde şarja bağlı olarak cihazı sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

XİAOMİ REDMİ NOTE 5 NASIL SIFIRLANIR

Xiaomi RedMi Note 5 sıfırlama işlemini başlamadan önce iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Bunun için aşağıda iki adımdan size kolay olanı kullanabilirsiniz.

Telefonun içindeki menüleri kullanarak ilk başta cihazın içindeki tüm bilgileri sileceğiz. Bunun için işleyiş yolu;

Menü >> Ayarlar >> Yedekle ve Sıfırla >> Fabrika Ayarlarına Sıfırla >> Telefonu Sıfırla >> Her şeyi Sil bu adımlarla cihazın içindeki tüm bilgileri silerek sıfırlamasını yapacağız.

Böylece telefonu ilk gün gibi tüm ayarlarını eski haline geri alarak verileri silmiş oluyoruz. Birde telefonun donanım tuşlarını kullanarak cihazı sıfırlayacağız.

XİAOMİ REDMİ NOTE 5 NASIL FORMAT ATILIR

Telefonun üzerinde bulunan donanım tuşlarını kullanarak cihazın içindeki tüm bilgileri dilerek fabrika ayarına geri alacağız.

Xiaomi RedMi Note 5 fabrika ayarına geri almak için aşağıda adımları kullanarak işlemi gerçekleştireceğiz.

  • Telefonu kapalı konuma getirin
  • Telefonun sesini açma + güç düğmesine birlikte basın
  • Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun
  • Ekrana Logo geldiğinde tuşlara basmayı bırakın
  • Main Menü
  • Wipe Data
  • Wipe data all
  • Confirm
  • Back to menü
  • Reboot system now

Yukarıda adımlarla telefonu silme işlemine başlayabiliriz. Bunun için bu menüleri telefonun sesini açma tuşu ile gelerek güç düğmesi ile seçebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

 

Yukarıda adımlarla Xiaomi RedMi Note 5 silme işlemini başlatarak hesabınızı silebilirsiniz.  Böylece telefonunuz ilk gün gibi tertemiz olarak verileri sileceksiniz.

Konumuzda Xiaomi RedMi Note 5 nasıl sıfırlanır konusunda bilgi verdik. Doğabilecek zararlardan tarafımız sorumlu değildir. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın