Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazlarda yazı boyutu ayarlama

154 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android cihaz kullananlar için yazı boyu ayarlama konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Android telefon veya Android Tablet kullandığınızda yazı boyutları normal bir şekilde ayarlı gelmektedir. Görme sorunu yaşayan kullanıcılarımız mutlaka olacaktır.

Bu nedenle yazı boyutunu büyütme veya yazı boyutu küçültme konusunda kullanıcıların farklı istekleri mutlaka olacaktır. Bizime bu yazımızda Android telefonda yazı boyutunu genişletme konusunda hangi adımları kullanarak bu işlem yapılır, yapılmış bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vereceğiz.

Android cihazlarda kullanabileceğimiz dört tane yazı fontu kullanımı vardır. Burada yazı puntosunu ayarlamak için aşağıda vereceğimi

ANDROİD YAZI PUNTOSU AYARLAMA

Yazı kalınlığını ayarlama, yazı puntosunu ayarlama konusunda telefonun içinde bulunan ayarları kullanarak bu adımları gerçekleştirebilirsiniz.

  • Menü
  • Ekran
  • Yazı tipi boyutu

Yukarıda adımlarla Android yazı tipi boyutu ayarlamak için dört farklı seçeneği ile ayarlamasını gerçekleştiriyoruz.

Küçük, Normal, Büyük, Çok Büyük olmak üzere kendinize göre yazı boyutunu kişileştirmesini yapıyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece yazı boyutunu özelleştirme gerçekleştirerek görme sorunu yaşıyorsanız, görmekte zorlanıyorsanız yazı boyutunu büyütme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Android yazı tipi değiştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın