Sponsorlu Bağlantılar

Wp’de SQL ve FTP sunucudan varsayılan tema nasıl ayarlanır

9.908 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress varsayılan tema konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

WordPress kurulumu yaptığınızda size varsayılan tema olarak twentynineteen, twentseventeen ve twentysixteen temaları varsayılan olarak yüklü olarak gelmektedir. Daha sonrasında siz ücretli veya ücretsiz farklı bir tema kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bizim bu konumuzda wordpress de oluşacak hatalardan sonra buna örnek verecek olursan wordpress beyaz ekran sorunu olarak eklenti veya tema hatalarından kaynaklı yaşanan problemlerde bazen wordpress temasını varsayılan temaya ayarlamak gerekmektedir.

Bunun amacı bazı kodlamada yaşanan problemler nedeniyle hatanın eklentilerden mi, yoksa temadan mı kaynaklı bunu öğrenmek için yapılan işlemler nedeniyle tercih edilmektedir.

Bizim de bu konuda wordpress varsayılan tema nasıl ayarlanır? Bunu bu yazımızda sizlere anlatacağız.

WORDPRESS VARSAYILAN TEMA NASIL AYARLANIR?

Kullandığınız farklı temalarda kodlama hatası oluştuğunu düşünüyorsunuz ve varsayılan temaya geçmek istiyorsunuz ama admin paneline de giriş yapamıyorsunuz o zaman varsayılan temayı ftp üzerinden ayarlamak gerekecektir.

Normal şartlarda varsayılan temayı Görünüm > Tema üzerinden varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. Ama admin paneli de giremediğiniz için ftp üzerinden kök dizinin olduğu wp-content klasörü içinde yüklü temaların olduğu kısma giriyoruz.

Themes klasörü içinde bulunan temaların adını değiştirmeniz ve varsayılan tema olarak kullanacağınız tema klasörünü hiçbir işlem yapmadan bırakmanız yeterli olacaktır. Yani varsayılan tema dışında diğer tema klasörlerin ismini değiştiriniz.

Bu şekilde temayı varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. WordPress tema dosyasında hata varsa bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda ftp den varsayılan tema ayarlama konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında bu metot işe yaramıyorsa SQL veritabanı üzerinden varsayılan tema değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere hazırladığımız video ile sql den wp tema değiştirme işlemini sizde yapabilirsiniz.

SQL’DEN WORDPRESS TEMA NASIL DEĞİŞİR

Yukarıda videoda tüm ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. SQL sorgusunu çalıştırma kodu aşağıdadır.

SELECT *
FROM wp_options
WHERE option_name = ‘template’
OR option_name = ‘stylesheet’
OR option_name = ‘current_theme’;

Yukarıda verdiğimiz SQL çalıştır kodunu video bahsettiğimiz SQL alanına kopyalayın ve çalıştırın böylece tema değişikliği gerçekleştireceğiz alan listelenecek ve buradan tema adını yazmak suretiyle SQL tema değiştirme işlemini yapacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın