Sponsorlu Bağlantılar

Wp üzgünüz bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor.

1.503 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda wordpress kullananlar için farklı bir sorun olan üzgünüz bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor sorunu ve bununla alakalı sorunun çözümü hakkında sizlere çözüm üretmeye çalışacağız.

WordPress alt yapısı ile bir blog sayfanız, internet siteniz var bu siteniz de güncelleme yapacağınız sırada ve herhangi bir eklenti kuracağınız sırada “You do not have sufficient permissions to access this page”  veya Türkçe karşılığı ile wp-admin üzgünüz, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor. Hatası ile her an karşılaşabilirsiniz.

Bunun için sizlere bu problemi çözmek için aşağıda vereceğimiz çözüm yolları ile hatayı ortadan kaldırmaya çalışacağız.

WordPress erişim izni hatası çözümü

 Bunun için farklı yöntemler ile çözüm bulmaya çalışacağız. İlk yapacağımız işlem sitenin kök dosyası içinde bulunan .htaccess dosyasını açınız ve içine “Options All –Indexes” kodunu yerleştirin. Tırnak işaretleri olmadan “IfModule mod_rewrite.c” kodunun hemen ardından bunu yapıştırın ve kayıt ederek çıkınız.

üzgünüz bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor hatası çözümü için diğer ikinci adım ise siteye bir eklenti kurarak çözüm üreteceğiz.

https://wordpress.org/plugins/user-role-editor/  adresi üzerinden bu eklentiyi wordpress tabanlı sitenize kurun ve etkinleştirin.

Burada bu eklenti sitenizde gereksiz yapılan değişikliği, düzenlemeleri geri alacak silecektir. Bu eklentiyi kurduktan sonra Admin panelinde User Role Editör kısmına giriyoruz ve sağ kenarda “RESET” butonuna basarak eski ayarları geri getireceksiniz.

Böylece üzgünüz bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor çözümü için sistemi geri döndürebiliriz. Bununla birlikte wordpress güncelleme geri alma adımını deneyerek sistemi kurtarmayı deneyebiliriz. Bunun için bu konuda internette yazılan konuları inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Wp üzgünüz bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor. (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. wp-admin paneline giremiyorsanız user role editörü nasıl kullanıcaksınız ? sorun zaten panele giriş izni :)))

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın