Sponsorlu Bağlantılar

Win 10 batarya’yı en fazla hangi uygulama kullanıyor

777 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuz da yeni işletim sistemi Windows 10 pil kullanımı ve bununla alakalı olarak en fazla pil tüketimini en fazla hangi uygulamalar kullanıyor bunu görebilme imkanı olan özellikten bahsetmek istiyoruz.

Bu özelliğin bir benzerini Apple iphone ve ipad de saten kullanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Pil kısmına girdiğiniz de en fazla tüketimi hangi uygulamanın pilin şarjını tükettiğini görebilirsiniz. Eğer Windows 10 işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız bilgisayar, telefon, tablet, netbook vb. elektrik prizine bağlı olmadan sadece batarya kullanan cihazlarda bunu görebilirsiniz.

Elektrik’e bağlı cihazlarda Windows 10 en fazla şarjı tüketen uygulamaları göremezsiniz bunun için şarj dan çıkarmak gerekiyor. En çok şarjı bitiren uygulamaları görmek için Windows 10 aşağıdaki adımları takip ederek bu özelliği kullanabilirsiniz.

Windows 10 pili tüketen uygulamalar

Windows 10 da kullanmak üzere birçok uygulama yükleyebilirsiniz, fakat bu uygulamalar pil, batarya dostu olabileceği kadar bir o kadar da şarjı yiyen uygulamalar olabilir eğer çabukça şarjı bitiyor, şarjı yiyorsa bunları iyi analiz ederek en fazla şarjı tüketen programları, uygulamaları görerek gerektiğiniz de bunların arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Böylece pil tasarrufu sağlayarak pil ömrünü uzatmış olursunuz. Bunun için aşağıda adımları takip ederek pil ayarları üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Sistem
  • Pil
  • Uygulama başına pil kullanımı

 

Yukarıda sekmeleri takip ederek pil tasarrufu ile ilgili bilgisayarın bataryasını tüketen uygulamaları görerek bunları gerektiğinde kapatarak süreyi uzatabilirsiniz.

Bu kalanda kalan pil süresini ve pil tasarruf ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Windows 10 işletim sistemli dizüstü pc kullanıyorsanız diğer pil tasarruf ayarlarını yapılandırarak uzun şarj da çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın